اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری، تا قرائت در صحن علنی محرمانه است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تهران (پانا) - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران می گوید انتشار هرگونه اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص به هر شکل و عنوان از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی و اعضای هیات تا زمان قرائت در جلسه علنی ممنوع است.

اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری، تا قرائت در صحن علنی محرمانه است

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، علی اعطا با بیان مطلب فوق اضافه کرد: فهرست املاک تحت مالکیت شهرداری که برای بهره برداری در اختیار دیگران است، ذاتا امر محرمانه ای نیست اما نکاتی وجود دارد که معمولا به آن توجه نمی گردد.

وی گفت: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص، با عنوان تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری املاک و مستغلات شهرداری تهران در 10 سال اخیر در شورا در دست انجام است که یکی از محورهای آن تهیه فهرست کامل و نیز تاریخ و نحوه واگذاری کلیه املاکی است که در ده سال منتهی به سرانجام 98 بصورت قطعی و یا واگذاری حق بهره برداری در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گرفته است.

اعطا تاکید نمود: نکته مهم اینجاست که طرح های تحقیق و تفحص بر اساس ماده 81 قانون شوراها انجام می گردد.

وی ادامه داد: طبق تبصره 5 همین ماده، اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص تا زمان قرائت در جلسه علنی محرمانه است و ارایه و انتشار هرگونه اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص به هر شکل و عنوان از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی و اعضای هیات تا زمان قرائت در جلسه علنی ممنوع است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران وی با اشاره به مباحث حقوقی این موضوع تاکید نمود:در ادامه تبصره 5 ماده 81 قانون شوراها آمده است که با متخلفان برابر قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی مصوب 19 بهمن 1353 برخورد خواهد شد.

به گفته وی، بنابرین قانون صراحت دارد که مجموعه اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص که در اینجا موضوع لیست املاک تحت مالکیت شهرداری و در اختیار غیر مطرح است، توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز توسط اعضای هیات تحقیق امکان ارایه و انتشار ندارد.

اعطا توضیح داد که تبصره 5 ماده 81 قانون شوراها که بحث محرمانه بودن اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص را مطرح می نماید، در جهت صیانت از شان و صندلی شورا به عنوان مجلس شهری متشکل از نمایندگان مردم است.

وی گفت: در واقع این شوراست که باید گزارش هیات تحقیق و تفحص را پس از قرائت در صحن تصویب کند تا گزارش، مورد تایید شورا و قابل انتشار باشد و پیش از تصویب این گزارش در صحن علنی شورا، کسی مجاز به انتشار اطلاعات مربوط به تحقیق و تفحص نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه گفت که با پیگیری های شورا و همکاری موثر دستگاه قضایی، به موازات با طرح تحقیق و تفحص از املاک، بخشی از این املاک در حال بازپس گیری است که من در حال حاضر اطلاعات دقیقی از آن در اختیار ندارم.

اعطا ادامه داد: شهرداری باید به رسانه ها اطلاعاتی از تعداد املاک بازپس گیری شده و همچنین املاکی که در رابطه با تخلیه آن موانعی وجود دارد، ارایه کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری، تا قرائت در صحن علنی محرمانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری، تا قرائت در صحن علنی محرمانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید