چند ساعت بخوابیم تا کرونا نگیریم؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، خبرگزاری برنا/ شکی نیست که خوابیدن به میزان کافی، یکی از ساده ترین راه ها برای حفظ سلامتی به حساب می آید؛ اما بنا بر پژوهش های اجرا شده، میزان خواب افراد در سلامت بدنی موثر است و می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.

چند ساعت بخوابیم تا کرونا نگیریم؟

پایگاه نشنال جئوگرافیک اعلام نمود : پژوهش ها نشان می دهد خواب کمتر از 7 ساعت در شب، ممکن است خطر ابتلا به کرونا را افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، کیفیت پایین خواب به دلیل قطع یا ننگی نفس می تواند خطر ابتلای به کرونا را افزایش دهد، همچنین خواب شبانه کوتاه نیز می تواند خطر ابتلا به عونت دستگاه تنفسی مانند ذات الریه را افزایش دهد.

همچنین مطالعه دیگری نشان می دهد افرادی که کمتر از 7 ساعت می خوابند، تقریبا سه برابر بیشتر از افرادی که 7 ساعت یا بیشتر می خوابند در معرض ابتلا به سرماخوردگی قرار دارند.

همچنین پژوهشی از سوی محققان دانشگاه های کالیفرنیا، سانفرانسیسکو و کارنگی ملون (از معتبرترین دانشگاه های آمریکا در شهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیا) بر روی 164 نفر انجام شد و نشان داد، افرادی که کمتر 6 ساعت در شب می خوابند، در مقایسه با آن هایی که بیش از 7 ساعت می خوابند، چهار و نیم برابر بیشتر علائم سرماخوردگی دارند.

محققان می گویند راینو ویروس (یا ویروس سرماخوردگی) از لحاظ ساختار و نوع پاسخ ایمنی که در افراد ایجاد می نماید، شبیه ویروس نوظهور کروناست.

مونیکا هاک (Monika Haack) متخصص اعصاب و روان در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد به نشنال جئوگرافیک گفت: ما شواهد زیادی در دست داریم که نشان می دهد اگر شما خواب کافی داشته باشید، قطعا می توانید با هرنوع عفونتی مقابله کنید.

او اضافه کرد: البته اینکه چه تعداد مرگ را می توان با این روش کاهش داد و خواب کافی تا چه میزان در کم شدن علائم نقش دارد، نیازمند تحقیقات بیشتری است.

منبع: همگردی

به "چند ساعت بخوابیم تا کرونا نگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند ساعت بخوابیم تا کرونا نگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید