آسوشیتدپرس: امارات، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رسانه ای آمریکایی به نقل از منبع آگاهی نوشت که امارات اخیرا بین 50 الی 75 درصد از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است.

آسوشیتدپرس: امارات، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، نزدیک به یک ماه است که زمزمه خروج نیروهای اماراتی از یمن به گوش می رسد و مقامات امارات هم این مسئله را تأیید نموده ولی آن را کاهش نیرو یا بازاستقرار آن خوانده اند. با این حال هنوز آمار مشخصی از تعداد نظامیان خارج شده از یمن در دسترس نیست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا به نقل از منبع مطلعی که بنا به دلایل امنیتی خواسته نامش فاش نگردد، گزارش داد که ابوظبی طی هفته های گذشته، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است.

این منبع مطلع به این خبرگزاری گفته است: قبل از آنکه عقب نشینی شروع گردد، نزدیک به 10 هزار نیروی اماراتی در یمن حضور داشت.

منبع آسوشیتدپرس به دلایل امنیتی آمار دقیقی ارائه نمی کند، ولی در این باره می گوید: این آمار و ارقام سری است و نمی توان آن را علنی کرد. از بین همه لشکرهای نظامی امارات در یمن، بین 50 الی 75 درصد آن ها خارج شده اند.

منبع مذکور همچنین گفت که ابوظبی 90 هزار نظامی یمنی را در جنوب یمن آموزش داده و فرماندهان لشکرهای امارات همچنان در یمن حضور دارند. او گفت که این فرماندهان در حال آموزش دادن به نیروهای یمنی هستند.

منبع خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه به مسئله مهمی در خصوص جنگ یمن هم اشاره نمود و آن اینکه نیروهای آمریکایی نیز در این کشور حضور دارند. با این حال او مدعی شد که این نیروها و اماراتی ها در زمینه مبارزه با تروریسم با هم همکاری می نمایند.

این منبع گفت که نظامیان اماراتی در درگیری های مستقیم مشارکت گسترده ای نداشتند و مأموریت آن ها نظارت بر عملیات های اطلاعاتی و اداره عملیات ها و آموزش نیروها بود.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، امارات علاوه بر یمن، نیروهای خود در بندر عصب اریتره را هم کاهش داده است و این بندر به مرکزی برای شروع عملیات های امارات علیه انصارالله یمن تبدیل شده است.

این خبرگزاری به نقل از پیتر سالیسبری، تحلیلگر برجسته در گروه بین المللی آنالیز بحران ها نوشت که این خروج و کاهش نیروها به منزله تنفسی برای نیروهای انصارالله است.

آسوشیتدپرس در خصوص واکنش عربستان سعودی به این خروج نیز نوشت که سعودی ها به رغم اینکه هنوز واکنش رسمی نداده اند ولی این خروج را در مقطع فعلی نامناسب می دانند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "آسوشیتدپرس: امارات، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسوشیتدپرس: امارات، بیش از نیمی از نیروهای خود را از یمن خارج نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید