آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید ، قفل حمل و نقل عمومی باز نشد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمار فوتی های کرونا در پایتخت به حدود 100 نفر در طول روز رسیده است گفت: به نظر می رسد حداقل تا یکسال دیگر درگیر کرونا باشیم و توجه به حمل و نقل عمومی حائز اهمیت است.

آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید ، قفل حمل و نقل عمومی باز نشد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره موضوع کرونا و احتمال انتقال ویروس کووید 19 در حمل و نقل عمومی، گفت: بر اساس اعلام اتحادیه ناوگان حمل و نقل عمومی اگر مدت زمان کمی در مترو و اتوبوس باشیم احتمال ابتلا به کرونا کمتر است و بر همین اساس به شهروندان توصیه کردم بیشتر از 15 تا 20 دقیقه در مترو و اتوبوس نمانند.

وی با بیان اینکه فوتی های کرونا در پایتخت به حدود 100 نفر در طول روز رسیده است گفت: به نظرم اگر شرایط مشابه شرایط کنونی پیش رود آمار بالاتر هم می رود بنابر این باید به توسعه حمل و نقل عمومی بیش از گذشته توجه کنیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: با شرایطی که در زمینه تأمین واکسن وجود دارد و اگر بخواهیم 60 میلیون نفر را حداقل در دو دوز واکسینه کنیم به 120 میلیون واکسن احتیاج داریم بنابراین حداقل تا یکسال آینده همچنان درگیر کرونا خواهیم بود.

هاشمی گفت: دولت باید اقدامات لازم را جهت حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دهد من نمی دانم چرا قفل این موضوع باز نمی گردد و نتیجه ای حاصل نشده در حالی که دولت می تواند از بودجه های دولتی یا سیستم بانکی تأمین اعتبار کند البته در حوزه نوسازی اتفاقاتی توسط دولت به وقوع پیوسته و بودجه هایی در حال تزریق ا ست و بعضی اتوبوس ها و واگن های قدیمی مترو نوسازی آن شروع شده است.

رئیس شورای شهر تهران به موضوع فراوری قطار ملی اشاره نمود و گفت: طی سال گذشته با یاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخت قطار ملی با 80درصد طراحی داخلی و 75 درصد ساخت به نتیجه رسید و روز گذشته نیز اولین قطار ملی رونمایی شد.

هاشمی گفت: رئیس جمهور دستور فراوری این قطار و تأمین بودجه را داد و امیدواریم جهت به خوبی پیش رود.

وی گفت: شهرداری تهران با شرکت واگن سازی جهت ساخت 105دستگاه واگن قراردادی امضاء نموده که می تواند به سرعت کار ساخت واگن ها شروع گردد ولی من از دولت خواستارم حداقل در انتهای فعالیت خود اعتباری را به این مسأله اختصاص دهد و در دوره مدیریت شهری بعدی شاهد افزوده شدن این واگن ها باشیم.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید ، قفل حمل و نقل عمومی باز نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فوتی های روزانه کرونا در پایتخت به 100 نفر رسید ، قفل حمل و نقل عمومی باز نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید