آیا بیمه همه میزان دیه رادر تصادفات پرداخت می نماید؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، خبرنگاران: پرداخت دیه از سوی شرکت های بیمه گذار دارای سازوکارهای متعددی است و بر اساس قانون آنها بخشی از دیه را پرداخت می نمایند.

آیا بیمه همه میزان دیه رادر تصادفات پرداخت می نماید؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از باشگاه وبلاگ کاتالوگ جوانپرداخت دیه از سوی بیمه گذاران یکی از مهمترین راهکارهای حل دعاوی کیفری است؛ در این نوع دعاوی و زمانی که مجرم ملکلف به پرداخت دیه می گردد می تواند از بیمه گذاران یاری بگیرد و بخشی از دیه ای که توسط بیمه گذاران بیمه شده است را از نهاد بیمه ای مخصوص دریافت کند.

در دعاوی که منجر به پرداخت دیه از سوی دادگاه می شوند اگر فرد بیمه داشته باشد باید دیه خود را از سوی بیمه گذار پرداخت کند، اما چگونگی پرداخت دیه به وسیله بیمه گذار دارای رویه های مختلفی است.

پرداخت ما به التفاوت دیه از سوی صندوق خسارات اقتصادی

الهام اسفندیاری وکیل پایه یک دادگستری در گفتگویی، درباره چگونگی پرداخت دیه از سوی شرکت های بیمه گذار اظهار کرد: شرکت های بیمه گذار میزان دیه ای که از قبل در قرارداد خود معین نموده اند را پرداخت می نمایند.او ادامه داد: مابه التفاوت میزان دیه معین شده به وسیله رأی دادگاه و میزانی که شرکت بیمه گذار موظف به پرداخت آن نیست را باید ازصندوق خسارات اقتصادی دریافت کرد.

اسفندیاری با اشاره به اینکه دادگاه تنها میزان دیه را در حکم خود معین می نماید، گفت: هر میزانی که دادگاه معین کند باید به فرد آسیب دیده پرداخت گردد و اگر شخصی بیمه داشته باشد میزان معین شده به وسیله بیمه پرداخت می گردد و مابقی آن را باید از منابع صندوق خسارات اقتصادی به فرد آسیب دیده داده گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "آیا بیمه همه میزان دیه رادر تصادفات پرداخت می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بیمه همه میزان دیه رادر تصادفات پرداخت می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید