با این ترفند ساده به سرعت لاغر شوید

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تهران (پانا) - این ترفند حیاتی کاهش وزن ربطی به رژیم غذایی و ورزش ندارد؛ نتایج تحقیقات نشان می دهد که یاد گرفتن اینکه بدن را با هر شکلی که هست دوست داشته باشید می تواند تلاش های کاهش وزن را سه برابر کند.

با این ترفند ساده به سرعت لاغر شوید

به گزارش جامعه 24، شرکت کنندگان این تحقیق یاد گرفتند که کمتر نگران اندازه، وزن و نظرات دیگران در مورد خود شوند. آنان تشویق شدند، فکر کنند ظاهر بدن آنان آنقدر که فکر می کنند مهم نیست.

محققان دریافتند، افرادی که تصویر بدنی بهتری دارند، به طور اتوماتیک سالم تر غذا می خورند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که تنفر از بدن یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن است.

تعیین شده است، افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب در تصویر بدنی خود مشکل دارند. غلبه بر این مسائل به ویژه نگرانی در مورد آنچه دیگران در مورد آنان فکر می کنند بر کاهش وزن تاثیر دارد.

در این تحقیق 239 زن دارای اضافه وزن یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و ورزش را به مدت یک سال دنبال کردند. نیمی از آنان در دوره ویژه ای که برای بهبود تصویر بدنشان طراحی شده بود قرار گرفتند و شامل جلساتی در مورد جنبه های احساسی کاهش وزن بود به این دلیل که برخی از افراد دارای اضافه وزن تمایل به خوردن عاطفی دارند.

غذا خوردن عاطفی به معنای تمایل به خوردن در پاسخ به احساسات منفی و نه برای رفع گرسنگی است. زنان تشویق شدند که بدن خود را با هر اندازه و شکلی که است دوست داشته باشند.

نتایج نشان داد افرادی که تصویر بدن خود را بهبود بخشیدند به طور میانه 7 درصد کاهش وزن داشتند که بیش از سه برابر کاهش وزن در گروه کنترل بود.

دکتر پدرو تکسیرا، محقق این تحقیق گفت: مسائل تصویر بدن در میان افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رایج است و اغلب منجر به خوردن راحت و الگو های غذایی سفت و سخت تر می شود که مانعی برای کاهش وزن است.

وی اضافه کرد: نتایج ما ارتباط قوی بین بهبود تصویر بدن، به ویژه کاهش اضطراب در مورد نظرات دیگران و تغییرات مثبت در رفتار خوردن را نشان داد. از این رو، بر این باوریم که یادگیری ارتباط با بدن به روش های سالم تر جنبه مهمی در حفظ کاهش وزن است و باید در هر برنامه کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "با این ترفند ساده به سرعت لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفند ساده به سرعت لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید