دولت چین تعطیلی تیک تاک در آمریکا را به فروش اجباری آن ترجیح می دهد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، با نزدیک شدن به ضرب الاجل دولت آمریکا برای فروش اپلیکیشن تیک تاک، طبق گزارش ها مقامات دولت چین اعلام کرده اند که آن ها توقف فعالیت تیک تاک در آمریکا را به فروش آن به یک شرکت آمریکایی ترجیح می دهند.

دولت چین تعطیلی تیک تاک در آمریکا را به فروش اجباری آن ترجیح می دهد

سه مقام ناشناس چینی نزدیک به این موضوع با خبرگزاری رویترز مصاحبه کرده اند و گفته اند که دولت چین کاملا مخالف فروش این اپلیکیشن از طرف شرکت چینی ByteDance هستند. طبق این گزارش، مقامات چین می گویند چنین کاری وجهه این کشور را تخریب می کند. آن ها بر این باور هستند که فروش اجباری این اپلیکیشن به خاطر فشارهای واشنگتن کشور چین را ضعیف جلوه می دهد.

البته شرکت ByteDance هم اعلام کرده که دولت چین هیچوقت پیشنهاد تعطیلی تیک تاک در آمریکا یا مناطق دیگر را مطرح نکرده است. طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده، ByteDance مشغول مذاکره با دولت آمریکا برای اجتناب از ممنوعیت فعالیت در این کشور است تا دیگر نیازی به فروش بخشی از کسب وکار خود نداشته باشد.

همچنین باید خاطرنشان کنیم دولت چین هم با استفاده از قوانینی که به تازگی تصویب شده اند، می تواند جلوی این فروش را بگیرد. با توجه به اینکه ضرب الاجل دولت آمریکا برای ممنوعیت یا فروش تیک تاک فقط چند روز دیگر سر می رسد، باید ببینیم چه اتفاقی برای این اپلیکیشن محبوب می افتد.

  • مایکروسافت رسما بیان نمود در حال مذاکره برای تصاحب اپلیکیشن تیک تاک است

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "دولت چین تعطیلی تیک تاک در آمریکا را به فروش اجباری آن ترجیح می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت چین تعطیلی تیک تاک در آمریکا را به فروش اجباری آن ترجیح می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید