رابطه بارداری و آکنه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، اگر باردارید، ممکن است با ظاهر شدن یک سری جوش های ریز روی بازو یا دیگر قسمت های بدنتان احساس ناراحتی کنید. شاید هم این جوش ها از بارداری ای که سال های قبل آن را تجربه نموده اید، هنوز بر جای مانده باشد. به هر حال، اگر چنین است باید بدانید این مشکل، عارضه حتمی بارداری نیست و فقط بعضی از زنان طی بارداری با آن

رابطه بارداری و آکنه

رابطه بارداری و آکنه

نویسنده:دکتر سیدمسعود داودی*

اگر باردارید، ممکن است با ظاهر شدن یک سری جوش های ریز روی بازو یا دیگر قسمت های بدنتان احساس ناراحتی کنید. شاید هم این جوش ها از بارداری ای که سال های قبل آن را تجربه نموده اید، هنوز بر جای مانده باشد. به هر حال، اگر چنین است باید بدانید این مشکل، عارضه حتمی بارداری نیست و فقط بعضی از زنان طی بارداری با آن روبرو می شوند. در واقع این مشکل همان آکنه است؛ بیماری ای است که زمینه ژنتیکی دارد و ممکن است در افرادی که مستعد آن هستند، تحت تاثیر شرایطی مانند بارداری، تغییر آب و هوا، استرس و.... به وجود بیاید.

گاهی دیده می گردد که این گروه قبلا مبتلا به جوش و آکنه بوده اند و در این دوران علایم آنها تشدید شده است. در خانم های باردار، آکنه یا جوش به علت تغییرات هورمونی که در این دوران به وجود می آید، نمایان یا تشدید می گردد.

حتی دیده شده است بعضی خانم ها که تا به حال مبتلا به جوش یا آکنه نبوده اند، در این دوران از این مساله شکایت دارند. در این موارد باید به این مساله توجه داشت که برخلاف تصور عامه که می گویند آکنه فقط مختص بلوغ است، آکنه مربوط به سنین بلوغ نبوده و ممکن است در هر سنی (سنین نوزادی یا حتی در سالمندی) خود را نشان دهد.

بنابراین اگر خانمی در این دوران با چنین علایمی روبرو شد نباید نگران گردد. این علایم ممکن است بعد از دوره بارداری رفع شده و دیگر اثری از آن نباشد یا این که بعد از این دوران همچنان این جوش ها باقی بماند. بعلاوه ممکن است مشکل شما با تحریکاتی چون کیسه کشیدن یا لیف زدن آن موضع تشدید گردد یا با خارش همراه باشد.

ضروری است جهت کنترل علامت هایی مانند خارش، از تحریک کردن موضعی که آکنه دارد، بپرهیزید و از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید تا ناحیه مورد نظر تحریک نگردد. اگر خارش آزاردهنده و بیش از حد بود می توانید با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

پی نوشت ها:

* متخصص پوست و مو

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون

به "رابطه بارداری و آکنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابطه بارداری و آکنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید