علائم غیرمعمول کووید 19

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، شایع ترین علائمی که تا به امروز در بین مبتلایان کووید - 19 مشاهده شده عبارت است از: تب، سرفه و تنگی نفس.

علائم غیرمعمول کووید 19

اما بد نیست درمورد علائم کمتر شایع هم بدانیم:

از دست دادن حس چشایی یا بویایی: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) از دست دادن حس چشایی و بویایی را هم به سایر علائم کووید 19 اضافه کرده است. دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیه گو با بررسی 59 مبتلا به کووید 19 دریافته اند که بیش از دوسوم این افراد دارای علائمی مثل از دست رفتن حس چشایی یا بویایی بوده اند. البته، حس بویایی یا چشایی ممکن است براثر مثلا آنفلوآنزا یا آلرژی های فصلی هم تغییر کند.

تهوع، استفراغ یا اسهال: علائم نام برده در فهرست علائم اعلامی این مرکز نیستند، اما برخی تحقیقات اخیر از ارتباط احتمالی چنین علائمی با کووید 19 خبر داده اند. محققان دانشگاه استنفورد با بررسی پرونده پزشکی 116 نفر از مبتلایان به کووید 19 دریافته اند که تقریبا یک سوم این افراد دارای علائم گوارشی از قبیل بی اشتهایی، تهوع، استفراغ یا اسهال بوده اند.

راش، کهیر یا زخم لکه های آبله مرغان مانند: متخصصان پوست در ایتالیا با بررسی 88 نفر از مبتلایان به کووید 19 دریافتند که حدود 20 درصد این افراد دارای علائم پوستی بودند.

روان آشفتگی، احساس گیجی یا ضعف عضلانی : طبق گزارشی که در نشریه علمی جاما نورولوژی منتشر شده، محققان می گویند که علائم نورولوژیکال هم در برخی مبتلایان به کووید - 19 مشاهده شده است. علائم نورولوژیکال خفیف تر مانند از دست دادن حس چشایی یا بویایی، سردرد، احساس گیجی یا ضعف عضلانی ممکن است در مراحل اولیه بیماری بروز کنند و علائم نورولوژیکال شدیدتر در مراحل بعدتر.

مسائل قلبی - عروقی: در برخی گزارش های اخیر احتمال داده شده است که شاید کووید - 19 با افزایش احتمال ایجاد لخته های خونی غیرعادی در ارتباط باشد، زیرا گویا در برخی کشورها افرادی با علائم سکته و حمله قلبی در مراکز اورژانس، مبتلا به کووید 19 تشخیص داده شده اند.

منبع: Healthline

صدف دژآلود - سلامت / روزنامه وبلاگ کاتالوگ

منبع: جام جم آنلاین

به "علائم غیرمعمول کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم غیرمعمول کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید