نجات 156 مهاجر در آب های مدیترانه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، گارد ساحلی نیروی دریایی مراکش روز گذشته (پنج شنبه) 156 مهاجر را از آب های دریای مدیترانه نجات داد.

نجات 156 مهاجر در آب های مدیترانه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، طبق بیانیه گارد ساحلی مراکش بیشتر این مهاجران آفریقایی بوده و 15 زن و سه کودک نیز در میان آن ها بوده اند که روی چند قایق بادی با مشکلاتی روبرو شده بودند.

این مهاجران نجات یافته که برخی در وضعیت بهداشتی نامناسبی بودند، روی کشتی های گارد ساحلی مراکش مراقبت های لازم پزشکی را دریافت کرده و با امنیت کامل به بنادر مختلف شمالی مراکش منتقل شدند.

مراکش برای مهاجران آفریقایی که به دنبال دستیابی به زندگی بهتر قصد مهاجرت به اروپا را دارند به یک قطب مهاجرتی تبدیل شده است.

هر ساله هزاران مهاجر سعی می کنند به دلیل فقر و ناآرامی های موجود از طریق مراکش به اروپا فرار کنند که یا از طریق زمینی به سئوتا و ملیلیه، دو شهر وابسته به اسپانیا در شمال آفریقا رفته یا از طریق دریایی اغلب با قایق هایی ناامن به سمت اروپا می روند.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، طبق گفته مقامات مراکش تنها در شش ماهه نخست سال 2019 میلادی بیش از 40 هزار و 300 تلاش غیرقانونی برای مهاجرت توسط این کشور خنثی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نجات 156 مهاجر در آب های مدیترانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات 156 مهاجر در آب های مدیترانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید