آتش بس اجباری کی روش با پرسپولیس؟ ، تهدید بزرگ سرمربی پرتغالی دیگر وجود ندارد!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، ظاهرا در بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی خبری از کشمکش با پرسپولیسی ها نیست.

آتش بس اجباری کی روش با پرسپولیس؟ ، تهدید بزرگ سرمربی پرتغالی دیگر وجود ندارد!

وبلاگ کاتالوگ آنلاین - بهروز رسایلی

بازگشت کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران بیشتر از همه برای بخشی از طرفداران پرسپولیس حساسیت برانگیز بود؛ آنان که کشمکش ها و درگیری های تند و تیز مربی پرتغالی با برانکو ایوانکوویچ را خوب به یاد دارند و اغلب از کارلوس آزرده خاطر هستند.

  • جزئیات پیشنهاد تیم آسیایی به دراگان اسکوچیچ | سرمربی کروات خودش تماس گرفت!

در خصوص گذشته کاری نمی توان کرد. حتی پیرامون مکنونات قلبی کی روش هم اطلاع دقیقی در دست نیست؛ کسی چه می داند که او تغییر عقیده داده یا نه؟ اما یک چیز تقریبا روشن به نظر می رسد؛ اینکه این بار احتمال تکرار مناقشات زیاد نیست. به دلایل مختلف.

یحیی، برانکو نیست

یحیی گل محمدی البته در پرسپولیس پیروزیت های خوبی کسب نموده، اما حقیقت آن است که جایگاه او و قد و قواره اش با برانکو بسیار فرق دارد. برانکو سال ها پیش از کی روش راهنمایی تیم ملی را برعهده داشت و علاوه بر بردن ایران به جام جهانی به شیوه ای سهل و آسان، تیم کشورمان را به نیمه نهایی جام ملت های آسیا هم رسانده بود. در نتیجه، هم برای برانکو سخت بود که مطیع تام و تمام کی روش باشد و هم کارلوس او را به چشم یک رقیب و خطری بزرگ برای جایگاهش در تیم ملی می دید. کی روش هر لحظه هراسان بود که برانکو ایوانکوویچ با کارنامه بسیار پیروز در پرسپولیس و نیز چند کشور دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی برگزیده گردد. او حتی بارها همین مسئله را به صراحت گفت. یحیی اما چنین تهدیدی برای کی روش به شمار نمی آید و در نتیجه احتمالا شاهد نوعی همزیستی مسالمت آمیز بین طرفین خواهیم بود.

این کارلوس، آن کارلوس نیست

بخش دیگری از ماجرا هم به تفاوت شرایط کارلوس کی روش مربوط می گردد. حتی سرسخت ترین طرفداران مربی پرتغالی هم قبول دارند که این نوبت حضور او در تیم ملی، به نوعی عاریه ای محسوب می گردد و با دفعه قبلی فرق دارد. کی روش 11 سال پیش در قامت یک منجی وارد فوتبال ایران شد تا به این سیستم فشل نظم بدهد. پیروزیت های او به طور مستمر به اعتبار و محبوبیتش اضافه نمود و زمانی که از ایران رفت، بسیار زیاد شنیده می شد که می گفتند: از این به بعد باید حسرت صعود به جام جهانی را بخوریم. با این حال سریع ترین صعود تاریخ تیم ملی به مسابقات جام جهانی با دراگان اسکوچیچ رقم خورد تا کی روش که از رساندن 2 تیم به این تورنمنت ناکام مانده بود، با بلیت مرد کروات راهی دوحه گردد. در نتیجه کی روش اعتماد به نفس سابق را هم ندارد و بخشی از مهربانی این روزهای او می تواند به همین دلیل باشد.

زمان هم کم است

حتی اگر از همه اینها بگذریم، مربی پرتغالی به میزان کافی زمان برای راه انداختن یک جنگ تازه ندارد. مسابقات تیم ملی، 2 ماه دیگر شروع خواهد شد و این فرصت بسیار کمتر از آن است که کار به پیدا شدن بهانه و اختلاف و اینطور چیزها بکشد. در نتیجه احتمالا همه طرف ها یکدیگر را تحمل خواهند کرد. با این حال اگر نتایج لازم در جام جهانی به دست بیاید و حضور کی روش روی نیمکت تا جام ملت های آسیا تمدید گردد، ممکن است فرصت لازم پدید بیاید و شرایط فرق کند!

منبع: همشهری آنلاین

به "آتش بس اجباری کی روش با پرسپولیس؟ ، تهدید بزرگ سرمربی پرتغالی دیگر وجود ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش بس اجباری کی روش با پرسپولیس؟ ، تهدید بزرگ سرمربی پرتغالی دیگر وجود ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید