اجرای آزمایشی طرح شهر گردشگر در 2 یا 3 شهر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری گفت: با توجه به اینکه موضوع شهر گردشگر به تازگی در کشورمان مطرح شده است، سازمان میراث فرهنگی در نظر دارد 2 یا 3 شهر را به صورت پایلوت برای اجرای شاخص های مورد نظر این طرح انتخاب کند.

اجرای آزمایشی طرح شهر گردشگر در 2 یا 3 شهر

محمدرضا اکبری مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری امروز چهارشنبه 7 شهریور 97 در گفت وگو با وبلاگ کاتالوگ اضافه نمود: حدود 300 شاخص با هماهنگی دفتر شاخص های کلان مرکز آمار برای شهر گردشگر معین شده است و دستگاه های مختلف موظف هستند عملکرد خود در این زمینه را در سایت مربوط به شهر گردشگر بارگذاری نمایند.

او ادامه داد: در وهله اول با تعریف یک مدل برای شهر گردشگر به شاخص هایی که هر شهر در سایت بارگذاری نموده است امتیاز داده می گردد و شهرها دارای رتبه و درجه می شوند تا در راستا دستیابی به گواهینامه شهر گردشگر قرار گیرند.

اکبری توضیح داد: با توجه به اینکه موضوع شهر گردشگر به تازگی در کشورمان مطرح شده است، سازمان میراث فرهنگی در نظر دارد 2 یا 3 شهر را به صورت پایلوت برای اجرای شاخص های مورد نظر این طرح انتخاب کند، اعطای گواهینامه شهر گردشگر به شهرهایی که شاخص های مورد نظر را رعایت نموده باشند منجر به تشویق و ترغیب سایر شهرها برای دریافت این گواهینامه خواهد شد.

مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری افزود: ایجاد رقابت بین شهرها برای توسعه گردشگری و رعایت شاخص های شهر گردشگر یکی از مهم ترین اهدافی است که سازمان میراث فرهنگی آن را دنبال می نماید.

منبع: میراث آریا

به "اجرای آزمایشی طرح شهر گردشگر در 2 یا 3 شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای آزمایشی طرح شهر گردشگر در 2 یا 3 شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید