افزایش قابل توجه قیمت محصولات اپل در ترکیه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، شرکت اپل در پی شرایط نامناسب اقتصادی ترکیه، فروش محصولات خود را با افزایش قیمت در این کشور از سر گرفته است.

افزایش قابل توجه قیمت محصولات اپل در ترکیه

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از gizmochina، اوایل این هفته بود که شرکت اپل در پی سقوط لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا و افزایش نگرانی های اقتصادی، فروش محصولات خود را در این کشور به طور موقت تعلیق کرد. اما حالا گزارش نوی از فروش مجدد اپل در ترکیه، با افزایش قیمت محصولات این شرکت خبر می دهد.

هفته گذشته ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا کاهش یافت که باعث شد اپل فروش محصولات خود را در این کشور متوقف کند. ارزش این پول در بدترین نقطه ثبت شده در 23 نوامبر، معادل 0.078 دلار آمریکا بود. از آن زمان، ارزش این ارز در برابر دلار آمریکا در نوسان بوده و در حال حاضر حدود 0.080 دلار آمریکا قرار گرفته است.

طبق گزارش نو MacRumors، اپل فروش محصولات خود را در این کشور با افزایش قیمت ها از سر گرفته است. براساس داده های ارائه شده از طریق MacRumors افزایش قیمت برخی محصولات اپل را در ادامه می خوانید.

بر اساس این داده ها، ما شاهد افزایش 3 هزار لیر ترکیه (242 دلار) در سری آیفون 13 هستیم به جز نسخه آیفون 13 پرو مکس که شاهد افزایش 5 هزار لیری (404 دلار) بود. قیمت مک بوک نیز افزایش داشته، به طوری که مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی هر دو افزایش قیمت 3000 لیری (242 دلار) داشتند. از طرفی مک بوک پرو 14 اینچی و نسخه 16 اینچی پرو 5 هزار لیر افزایش قیمت داشتند. مجموعا فرایند افزایش قیمت مشابهی در تمام محصولات ارائه شده از طریق اپل در ترکیه مشاهده شده است.

از آنجایی که شرایط اقتصادی ترکیه ناپایدار است، احتمالا در آینده ای نزدیک، اتفاقات و اخبار بیشتر در مورد عرضه محصولات اپل در این کشور شاهد خواهیم بود.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش قابل توجه قیمت محصولات اپل در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قابل توجه قیمت محصولات اپل در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید