اولویت های مهم مالی کشور به روایت وزیر کشور

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، وزیر کشور یاری به پیشبرد و تحقق سیاست های مالی کشور در استان ها را مهم ترین ماموریت معاونت هماهنگی مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برشمرد.

اولویت های مهم مالی کشور به روایت وزیر کشور

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ کاتالوگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم بابک دین پرست معاون مالی سابق و معارفه محسن کوشش تبار سرپرست تازه معاونت هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با بیان اینکه؛ امروز، اقتصاد، اولویت اصلی کشور است؛ گفت: برادرم آقای دین پرست در طول مدت پنج و نیم سال، اقدامات و کار های ارزنده ای در مجموعه معاونت هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور انجام داده اند که از کوشش های ایشان در طی این مدت تشکر می کنم.

وحیدی با بیان اینکه در همین مدت اخیر هم از نزدیک شاهد پیگیری ها و جدیت وی در پیشبرد برنامه های وزارت کشور بوده ام؛ توضیح داد: تغییرات بخشی از واقعیت سیستم مدیریتی است و ازاین پس در این حوزه، در خدمت آقای کوشش تبار هستیم که از سابقه خدمت بیش از دو دهه ای در مجموعه وزارت کشور برخوردار و صاحب دانش مالی است، و ان شاا... ماموریت های مالی وزارت کشور با قدرت و قوت بالا ادامه خواهد یافت.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود؛ گفت: معاونت مالی با ابتکار و خلاقیت آقای دکتر رحمانی فضلی تشکیل شد که به واقع اقدام لازم و مفیدی بود و به سهم خود از ایشان در تشکیل این معاونت تشکر می کنم.

وی در ادامه گفت: امروز اقتصاد مهم ترین مساله کشور است و وزارت کشور، به عنوان دستگاه حاکمیتی و میان دار، می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.

وحیدی در این خصوص گفت: باید با اولویت بندی موضوعات، نظیر مساله اشتغال، تنظیم بازار و جذب سرمایه گذاری به فعالیت و کوشش در این عرصه بپردازیم.

وزیر کشور با بیان اینکه معاونت مالی وزارت کشور باید پیشران و پیشرو حرکت استان ها در مسائل مالی کشور باشد؛ گفت: هماهنگ سازی و یاری به اجرای درست و بهنگام سیاست های مالی در استان ها باید از سوی این معاونت انجام گردد.

وی اضافه نمود: معاونت مالی باید در ارتباط و تعامل مستمر و دائم با استانداران باشد و به تحقق سیاست های کلان مالی کشور یاری کند.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه یکی از مکانیسم های در دسترس برای حل مسائل مالی و حرکت رو به جلو در این عرصه؛ تعامل نزدیک با فعالان و سرمایه گذاران مالی است، گفت: به تجربه دیده شده که بخش خصوصی و فعالان مالی راه حل های عملیاتی تری در حل مسائل مالی دارند و برای همین باید تعامل و ارتباط با این حوزه ها تقویت گردد.

وحیدی گفت: بسیاری از سرمایه گذاران تمایل خوبی نسبت به سرمایه گذاری در استان ها و حتی شهرستان محل تولد و زندگی شان دارند و باید در این راستا معاونت مالی استانداری ها با یاری استاندار نسبت به شناسایی این بخش از افراد و جلب سرمایه گذاری اقدام نمایند.

وزیرکشور بعلاوه با تأکید بر ضرورت حذف واسطه ها از چرخه مالی کشور، گفت: در این عرصه معاونت مالی استانداری های سراسر کشور بایستی با فعال کردن دستگاه های مسئول در این زمینه، و با نظارت قوی و به موقع اجازه مانور به واسطه ها در گران تر کردن کالا ها و مایحتاج ضروری مردم ندهند.

سالم سازی نظام توزیع از دیگر محور های مورد اشاره وحیدی بود و در این خصوص خاطر نشان کرد: ظرفیت های تولیدی کشور باید با حداکثر ممکن فعال شوند و در مرحله بعد، توزیع این منابع و امکانات باید در استان های کشور به نحو مناسبی صورت گیرد.

وحیدی در انتها اعلام نمود: تیم خوبی در مجموعه معاونت هماهنگی مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با توجه به مراتب تخصص مرتبط با حوزه اقتصاد حضور دارد و امید داریم این تیم با انسجام و هماهنگی به پیشبرد سیاست های مالی کشور در استان ها یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اولویت های مهم مالی کشور به روایت وزیر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولویت های مهم مالی کشور به روایت وزیر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید