به 6600 آسیب دیده از حوادث جوی امدادرسانی شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مهدی ولی پور از امدادرسانی به 6600 نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی در 44 شهر، روستا و 100 محور کوهستانی 20 استان کشور اطلاع داد.

به 6600 آسیب دیده از حوادث جوی امدادرسانی شد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ کاتالوگ، مهدی ولی پور ضمن تشریح آخرین اقدامات اجرا شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در استان های متاثر از حوادث جوی و اقلیمی اضافه نمود: طبق آخرین اخبار ارزیابی شده دریافتی از سوی گروه های امداد و نجات، حوادث یادشده مسافران را در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان با مشکلاتی همراه نموده است.

وی ادامه داد: با کوشش امدادگران و نجاتگران هلال احمر از روز 30 دی تا چهارم بهمن جاری، 447 نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و 37 نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه نمود: رهاسازی 429 دستگاه خودرو از برف و انتقال 20 مصدوم آسیب دیده به مراکز درمانی و بیمارستانی؛ از دیگر اقدامات 232 تیم (متشکل از 824 نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر) در خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در 20 استان کشور بوده است.

ولی پور شرح داد:در این مدت 266 تخته پتو، 1989 کیلوگرم نایلون، 702 بسته غذایی، 381 بسته بیسکوییت، 101 بطری آب معدنی و 44 کیلوگرم خرما میان حادثه دیدگان توزیع شده است.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار دریافت در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی 112 تماس بگیرند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره 112 در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون احتیاج به سیم کارت در دسترس است.

طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز 20 آذر ماه شروع شده، تا انتها روز 20 اسفند 99 به مدت 90 روز در سراسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح 11 هزار نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر به ارائه خدمات متنوع امدادی به آسیب دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار می پردازند.

همچنین در این طرح یکهزار و 263 مرکز شامل 561 پایگاه ثابت، 179 پایگاه موقت، 22 مرکز امداد هوایی، 433 شعبه در مراکز 32 استان و 34 تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه یکهزار و 553 تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری یکهزار و 43 دستگاه آمبولانس، 19 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 456 دستگاه خودروی نجات، 50 دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، 11 دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، 16 دستگاه خودروی ارتباطات، 12 هزار و 18 دستگاه خودروهای امدادی، 122 دستگاه موتورلانس و 480 دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.

علاوه براین در اجرا و برگزاری این طرح ملی، مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری با توجه به شیوع کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها به ویژه در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینیه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و به علاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی 24 و 72 ساعته تامین شده است.

به گزارش ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد یاری های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام برای آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های یاری های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از 30 سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر محسوب می گردد که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "به 6600 آسیب دیده از حوادث جوی امدادرسانی شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به 6600 آسیب دیده از حوادث جوی امدادرسانی شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید