تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان سمنان اجرا می گردد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، محمد جهانشاهی بعدازظهر پنج شنبه در دیدار و مصاحبه با مدیرکل بهزیستی استان سمنان به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه تور گردشگری تخصصی ویژه افراد معلول در استان اجرا می گردد، ابراز داشت: برای این منظور راهنمای ویژه افراد ناشنوا در آثار تاریخی مستقر و برنامه ریزی برای برگزاری تورهای نیم روزه و یک روزه ویژه افراد توان خواه برای حمایت از این قشر در دستور کار میراث فرهنگی واقع شده است.

تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان سمنان اجرا می گردد

وی از برگزاری دوره آموزشی ویژه تربیت راهنمایان گردشگری معلول در استان سمنان اطلاع داد و افزود: گردشگری به همه اقشار و گروه های مختلف جامعه تعلق دارد بنابراین در این اداره کل می کوشیم تا زمینه برخورداری افراد تحت پوشش بهزیستی را از گردشگری فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه استعدادهای ویژه ای در بخش صنایع دستی افراد معلول وجود دارد، ابراز داشت: یکی از اقدامات مؤثر برای اشتغال زایی و ترویج صنایع دستی استعدادیابی از افراد معلول درزمینهٔ صنایع دستی است که خوشبختانه فضای کار برای این افراد در کشور مطلوب ارزیابی می گردد.

همکاری میراث فرهنگی با بهزیستی تقویت نماینده نشاط اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز در این دیدار بابیان اینکه می بایست به دنبال ایجاد نشاط اجتماعی و گسترش آن در آحاد جامعه باشیم، ابراز داشت: این اداره کل درزمینه های آموزشی از قبیل مهارت های زندگی، شیوه های کنترل محیط کار، کنترل استرس، مشاوره و غیره می تواند همکاری مفیدی را با اداره کل میراث فرهنگی داشته باشد.

علیرضا ایزدپور در ادامه توضیح داد: با برگزاری دوره های مختلف آموزشی مهارت های زندگی و خودشناسی در بین افراد تحت پوشش بهزیستی تقویت و بخش زیادی از مسائل آن ها رفع می گردد.

وی افزود: در شرایط فعلی جامعه ما نیازمند تقویت انسجام اجتماعی و افزایش روحیه فداکاری و ازخودگذشتگی است که در این موضوع دستگاه های اجرایی می توانند نقش مهمی را ایفا نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان سمنان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان سمنان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید