خبرنگاران تداوم جنجال آفرینی؛ ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا در یک یادداشت توئیتری خود را پیروز قانونی پنسیلوانیا گفت تا هرگونه تغییر رای احتمالی را که به ضرر او باشد، غیرقانونی جلوه دهد.

خبرنگاران تداوم جنجال آفرینی؛ ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، دونالد ترامپ روز پنج شنبه در حالی که هنوز 23 درصد آرای ایالت سرنوشت ساز پنسیلوانیا شمارش نشده است، پس از آنکه خواستار توقف شمارش آرا شده بود، نوشت به صورت قانونی در این ایالت پیروزی بزرگی به دست آورده است.

این در حالی است که با شمارش آرا، فاصله بایدن با ترامپ در حال کمتر شدن است به گونه ای که تا به امروز ترامپ 3 میلیون و 225 هزار و 536 رای را کسب کرده و جو بایدن نامزد حزب دموکرات در این انتخابات 3 میلیون و 100 هزار و 662 رای را از آن خود کرده است.

جنجال آفرینی و تحریک افکار عمومی دونالد ترامپ از پیش از برگزاری انتخابات آغاز شده بود و از آنجا که پیش بینی می کرد آرای پستی بایدن افزایش یابد، با تمام ابزارهای قانونی و عملیات روانی بر آن شد تا مانع از وقوع این پدیده نوظهور انتخاباتی در آمریکا شود.

نامزد حزب جمهوریخواستار در یادداشت توئیتری دیگر، تمام برگه های برنده بایدن را زیر سوال برد و گفت: تمام ادعای اخیر بایدن در بردن ایالت ها از نظر تقلب رای دهندگان و شیادی انتخابات ایالتی با چالش حقوقی ما روبرو خواهند شد.

ترامپ افزود: کافی است برای اثبات آن، رسانه ها را رصد کنید. ما پیروز خواهیم شد! اول آمریکا!

بر این اساس، از شامگاه سه شنبه شهرهای مختلف ایالات متحده شاهد حضور مردم در خیابان ها با هدف تاکید بر لزوم شمارش همه آرا بوده است. از این رو، مقامات ایالتی تا به امروز زیر بار فشار دولت فدرال نرفته اند و حتی مقامات قضایی هم از آرایی که روز انتخابات به پست تحویل داده شده است را قابل شمارش دانسته اند.

به این ترتیب، احتمال زیاد بر این است که نتایج نهایی در روز جمعه مشخص شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تداوم جنجال آفرینی؛ ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تداوم جنجال آفرینی؛ ترامپ مدعی پیروزی در پنسیلوانیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید