دستگاه های میزان گیری فشارخون در خانه چقدر دقیق هستند؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، در حال حاضر بیشتر متخصصان توصیه می نمایند افراد مبتلا به فشارخون مرتب فشار خون خود را در خانه با فشارسنج چک نمایند. انجام این کار به افراد این ایده را می دهد که فشار خون آن ها در فاصله زمانی مراجعه به مطب پزشک کجاست. و می تواند آن ها را برانگیزد تا بیشتر به سلامت خود اهمیت دهند. بعلاوه به پزشکان در تنظیم سریع داروها برای حفظ فشارخون در منطقه سالم یاری می نماید. اما فشارسنج های خانگی همواره آن طور که باید دقیق نیستند. و بسته به آستانه دقت استفاده شده، ممکن است در 5 تا 15 درصد بیماران نادرست باشند. اما هنوز هم یک ابزار نظارت ارزشمند هستند.

دستگاه های میزان گیری فشارخون در خانه چقدر دقیق هستند؟

از آنجا که بسیاری از پزشکان حداقل تا حدی به اندازه گیری های خانگی برای هدایت درمان متکی هستند، چنین نادرستی هایی می تواند با مصرف زیاد یا بسیار کم داروهای فشار خون خاتمه یابد. متخصصین می گویند ما در آن راهی هستیم که از مردم می خواهیم فشارهای خود را در خانه اندازه گیری نمایند. ما می خواهیم بیماران را توانمند کنیم، اما همچنین می خواهیم از صحت اندازه گیری ها اطمینان حاصل کنیم.

رتبه بندی دستگاه های فشار خون خانگی

قبل از خرید دستگاه فشار خون خانگی، تحقیقات خود را انجام دهید. دستگاه های اندازه گیری فشارخون را می توان در قیمت های مختلف و از شرکت های مختلف یافت. می توانید یکی را از داروخانه محلی خود تهیه نموده یا آن را به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی جانیتا استور سفارش دهید. قبل از خرید، بدانید که به چه نوع مانیتوری احتیاج دارید. در زیر می توانید دقت انواع رایج مانیتور خانگی را مشاهده کنید.

دقیق ترین: مانیتورهای بازویی دیجیتال

مانیتورهای دیجیتالی بازویی راهی عالی برای اندازه گیری فشارخون در خانه هستند. دقت آن ها بیشتر از مانیتورهای مچ است و تسلط بر آن ها آسان تر از مانیتورهای آنالوگ بازویی است. دقت و سهولت استفاده، آن ها را برای بیشتر مردم به انتخابی هوشمند تبدیل نموده است. همچنین، بسیاری از فشارسنج های بازویی دیجیتال دارای ویژگی های کاربرپسندی مانند تورم اتوماتیک کاف و ذخیره فشار خون هستند.

با این حال، مانیتورهای بازویی دیجیتال کامل نیستند. آن ها گران تر از انواع دیگر دستگاه فشارسنج خانگی هستند. در حقیقت، بعضی از مدل ها بیش از 4 میلیون تومان قیمت دارند. همچنین آن ها همواره کاملاً دقیق نیستند. حرکت دادن بدن در حالی که مانیتور روشن است می تواند یک خوانش غلط را نشان دهد. بعضی از مانیتورهای دیجیتالی بازو را نمی توان در بازوی راست استفاده کرد. بنابراین استفاده از این مدل ها برای بعضی افراد سخت است. پایان، افرادی که ضربان قلب نامنظم دارند ممکن است نتوانند فشارخون را از هر نوع مانیتور دیجیتال اندازه گیری نمایند.

رتبه دوم: مانیتورهای بازویی آنالوگ

مانیتورهای بازویی آنالوگ را مانیتورهای آنروئید یا عقربه ای هم می نامند. شما از آن ها برای کنترل فشارخون خود استفاده می کنید. آن ها دارای یک توپ لاستیکی هستند که شما آن را فشار می دهید تا کاف را در اطراف بازوی خود باد کنید. سپس سنسور شماره گیری را دیدن می کنید و به گوشی پزشکی متصل شده گوش فرا می دهید تا خوانده گردد. آن ها اغلب بسیار مقرون به صرفه تر از مانیتورهای بازویی دیجیتال هستند.

مانیتورهای آنالوگ می توانند دقیق باشند، اما استفاده از آن ها برای بسیاری از افراد سخت است. خواندن از روی صفحه عقربه ای می تواند بسیار سختتر از خواندن صفحه دیجیتال باشد و افرادی که مشکل شنوایی دارند ممکن است در شنیدن ضربان قلب خود در گوشی پزشکی مشکل داشته باشند. به علاوه، صفحه و سایر قسمت های دستگاه فشارسنج آنالوگ می توانند به راحتی آسیب ببینند. وقتی قطعات آسیب می بینند، مانیتور آنقدر دقیق نخواهد بود.

حداقل دقت: فشارسنج مچی

مانیتورهای مچ دست جمع و جور هستند، اما همواره دقیق ترین قرائت را ارائه نمی دهند. آن ها به طور کلی برای سنجش فشارخون شما در سفر مناسب هستند. آن ها می توانند راه خوبی برای درک سریع فشارخون شما باشند، در حالی که به مطالعه دقیق احتیاج ندارید.

مانیتور مچی می تواند برای افرادی مفید باشد که بازوهای آن ها با اندازه مانیتورهای بازو در خانه متناسب نیست. افرادی که به طور معمول اندازه گیری فشارخون را دردناک می دانند، ممکن است از دستگاه فشارخون مچی هم سود ببرند. علاوه بر این، آن ها جایگزینی مناسب برای افرادی هستند که به علت محدودیت در حرکت دادن بازوها و دست ها، در استفاده از فشارسنج بازویی مشکل دارند.

چرا باید فشار خون خود را در خانه کنترل کنیم؟

برای افراد مبتلا به فشارخون بالا، نظارت بر منزل به پزشک شما اجازه می دهد تا اندازه فشارخون شما را در طول روز و روز به روز کنترل کند. این امر همچنین ممکن است به ارائه دهنده خدمات سلامت شما یاری کند تا اندازه مؤثر بودن داروی فشارخون شما را مشخص کند. بنابراین ضروری است که با خرید دستگاه فشارخون، سلامتی را به خود هدیه دهید.

م. خ

منبع: ایرنا زندگی

به "دستگاه های میزان گیری فشارخون در خانه چقدر دقیق هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های میزان گیری فشارخون در خانه چقدر دقیق هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید