رونق صادرات با مبادلات پایاپای در حال پیگیری است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: رونق صادرات با مبادلات پایاپای با کشورهای همسایه در حال پیگیری است.

رونق صادرات با مبادلات پایاپای در حال پیگیری است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز در همایش تجلیل از صنعت گران و کارآفرینان استان قم در اتاق بازرگانی مطرح کرد: یکی از دغدغه های جدی تولیدکنندگان، اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: بسیاری از نگرانی و انتقاداتی که تولیدکنندگان از قانون اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده دارند منطقی و بجاست؛ طرح جدیدی در دست بررسی در مجلس شورای اسلامی است تا وضعیت اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده به نفع تولیدکنندگان تغییر کند؛ با این طرح، اقتصادیات بر ارزش اضافه کرده از زنجیره تولید حذف شده و از توزیع کنندگان دریافت می شود.

وی گفت: در مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا و رونق تولید یک بخشنامه 20 ماده ای در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است.

کننده مردم قم در مجلس اظهار داشت: صادرات یکی دیگر از بحث های مهم است، در خصوص صادرات گاز، تفاهم نامه ای مشترک بین اتاق بازرگانی ایران و پاکستان منعقد شده است تا وضعیت فعلی بهبود یابد.

وی اظهار کرد: همچنین تصمیم گرفته شد به جای صادرات گاز، آن را با قیمت یک سوم به تولیدکنندگان بدهیم و محصول نهایی را صادر کنیم زیرا ما در نفت و گاز تحریم هستیم ولی در صادرات فرآورده ها محدودیتی نداریم.

امیرآبادی گفت: در جهت اتصال لوله گاز به شهرک های صنعتی استان قم 40 تا 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که در این باره تعاملاتی صورت گرفت.

وی اظهار داشت: رونق صادرات با مبادلات پایاپای با کشورهای همسایه، همچنین پاکستان که ظرفیت خوبی برای صادرات به شمار می رود، در حال پیگیری است.

وی افزود: باید در تولید و صادرات محصولاتی چون کفش اقدام شود و به جای محصولات پلیمری که در تحریم هستیم صادرات صنعتی مانند کفش را توسعه دهیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: در صورتی که مسائل واحدهای صنعتی در داخل استان برطرف نشود از طریق مجلس و دولت اقدام خواهیم کرد؛ متاسفانه تولیدکنندگان به دلیل وضعیت بانکی و اقتصادیاتی حاضر نیستند درآمد واقعی خود را اعلام کنند که مسائلی را ایجاد می کند.

امیرآبادی مطرح کرد: به زودی در قم، با تعاملات لازم با راه و شهرسازی جهت دسترسی به نمایشگاه دائمی کاملاً برطرف می شود، همچنین برای احداث روگذر نمایشگاه تفاهماتی با قرارگاه خاتم با اعتبار 70 میلیارد تومان انجام شده است

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رونق صادرات با مبادلات پایاپای در حال پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق صادرات با مبادلات پایاپای در حال پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید