ساخت اولین مدرسه سبز کشور با زیربنای 7000 متری در پایتخت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از شروع عملیات ساخت اولین مدرسه سبز سطح کشور با زیربنای 7000 متری در تهران اطلاع داد و گفت: اولین کار ترویجی زیست محیطی در سطح کشور را نیز در 50 مدرسه تهران در امسال برای آموزش معلمان و دانش آموزان انجام خواهیم داد و رویکرد ما عمدتاً صرفه جویی در مصرف انرژی و به ویژه آب است.

ساخت اولین مدرسه سبز کشور با زیربنای 7000 متری در پایتخت

به گزارش ایسنا، علی شهری درباره روند ساخت مدارس سبز تهران که از سال گذشته در دستور کار نوسازی مدارس تهران قرار گرفته اظهار کرد: عملیات ساخت مدرسه سبز به تازگی آغاز شده و اولین استانی هستیم که آن را اجرا می کنیم.

وی اضافه کرد: یک مدرسه نوساز در منطقه 5 تهران را با رویکرد سبز، به یاری مشاورین امر، طراحی نموده ایم. ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده و ما باید از ابتدای ساخت، فاکتورهای مدیریت سبز را اعمال کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان این که باید مدارس سبز را از ابتدا به گونه ای بسازیم که کاهش مصرف انرژی و آب در آن محسوس بوده و ضمن دارا بودن نور مناسب، به تامین فضای سبز در محوطه منجر گردد گفت: پروژه جدید ما در منطقه 5، 7000 متر زیربنا دارد و بسیار بزرگ است و تکمیل آن بیش از دو سال به طول می انجامد.

شهری ادامه داد: البته تنها ساختمان فیزیکی مدنظر نیست و دانش آموزان و کادر مدرسه نیز در حین اجرای این طرح تحت آموزش هایی برای مصرف بهینه انرژی قرار می گیرند و به عبارتی آموزش های زیست محیطی نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به دیگر پروژه های زیست محیطی تهران گفت: پروژه دیگری داریم که آن هم در نوع خودش اولین است. قصد داریم مدرسه موجودی در منطقه 22 را به مدرسه سبز تبدیل کنیم و اقداماتی در راستای مدیریت سبز در مدارس انجام دهیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران ادامه داد: از آنجا که ترویج مدیریت سبز نیز بر عهده سازمان نوسازی است؛ اولین کار ترویجی زیست محیطی در سطح کشور را در 50 مدرسه تهران در امسال برای آموزش معلمان و دانش آموزان انجام خواهیم داد و رویکرد ما عمدتاً صرفه جویی در مصرف انرژی و بویژه آب است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ساخت اولین مدرسه سبز کشور با زیربنای 7000 متری در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اولین مدرسه سبز کشور با زیربنای 7000 متری در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید