سرانه مرسولات پستی در کشور پایین است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه در ملاقات با مدیران و کارکنان دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری، با اشاره به اینکه بخش پست پشتوانه مهمی برای حوزه ICT است، گفت: یکی از اولویت های دفتر نظارت بر خدمات پستی و پیشخوان خدمات باید یاری به رشد بخش خصوصی در حوزه پست و دفاتر پیشخوان باشد. در واقع رگولاتوری در ارتباط با اپراتورها دو نقش اساسی دارد؛ یکی نقش نظارتی که به واسطه آن خدمات با کیفیت به مردم ارائه گردد و دیگری نقش حمایتی از اپراتورها، که بتوانند در این بازار شکل گرفته و فعالیت نمایند.

سرانه مرسولات پستی در کشور پایین است

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: به علت وجود روش های متنوع ارسال مرسوله، سرانه مرسولات پستی در کشور در مقایسه با سایر کشورها پایین است؛ اما با ساماندهی این حوزه، ظرفیت خوبی برای فعالیت اپراتورهای دولتی و خصوصی وجود دارد.

وی تاکید نمود: مهمترین هدف رگولاتوری، ایجاد فضای رقابتی مناسب در ارائه خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با شکل گیری این فضا، بار نظارتی رگولاتوری نیز کمتر می گردد. چرا که بازار در جزئیات مربوط به فعالیت بازیگران وارد حالت خود تنظیم گری می گردد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: با توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات بر بسترهای الکترونیکی باید مطالعات آینده پژوهی درباره آینده کسب و کارها در رگولاتوری انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرانه مرسولات پستی در کشور پایین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانه مرسولات پستی در کشور پایین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید