شاخص کل در آرزوی شکست تراز 1.6 میلیون واحد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تحلیلگر تکنیکال گفت: چنان چه شاخص کل بورس بتواند سطح یک میلیون و 600 هزار واحد را با قدرت بشکند، راه برای اعداد بالاتر هموارتر می گردد.

شاخص کل در آرزوی شکست تراز 1.6 میلیون واحد

علی ملک لی تحلیلگر تکنیکال بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه مالی وبلاگ کاتالوگ، در رابطه با تحلیل شاخص کل اظهار کرد: در کوتاه مدت باید گفت هم چنان محدوده سبز رنگ معین شده (محدوده یک میلیون و 350 هزار تا یک میلیون و 380 هزار واحد) به عنوان حمایت در شاخص کل مطرح می گردد که انتظار داریم از این محدوده شاخص کل بورس تهران سبز رنگ گردد. رسیدن نمودار RSI شاخص کل به محدوده حمایتی و بعلاوه رسیدن نمودار شاخص کل به حمایت ابرکومو، می تواند این فرضیه را قوت بخشد. چنان چه شاخص کل بتواند سطح یک میلیون و 600 هزار واحد را با قدرت بشکند و بالای آن تثبیت گردد، راه برای اعداد بالاتر هموارتر می گردد.

این تحلیلگر تکنیکال در رابطه با تحلیل شاخص کل با دید بلند مدت بیان نمود:کانال بلندمدت شاخص کل (30 ساله) از دید تکنیکال حوالی عدد 1.618 سطح فیبوناچی است که در بدترین شرایط، انتظار کاهش تا کف این کانال را متصور هستیم که بالاتر از مقادیر قبلی شاخص در اوایل سال جاری است .

ملک لی در رابطه با شاخص هم وزن نیز با دید کوتاه مدت اظهار کرد: شرایط شاخص هم وزن از نظر تکنیکالی خوب نیست، زیرا حمایت مهم 416 هزار واحد، بعلاوه حمایت ابرکومو را از دست داده و اندیکاتور RSI نیز به محدوده زیر 30 سقوط نموده است. حمایت مهم برای این شاخص محدوده 370 هزار تا 380 هزار واحد (محدوده قرمز رنگ) می تواند باشد که با رسیدن به این محدوده انتظار رشد از این شاخص را داریم.

او در ادامه اضافه کرد: گفتنی است که در این تحلیل از روش های پرایس اکشن، سیستم معاملاتی ایچیموکو و سطوح فیبوناچی برای معین سطوح مقاومت، حمایت و بعلاوه اندیکاتور RSI جهت تایید این سطوح استفاده شده است.

بیشتر بخوانید

  • شرایط سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه

ملک لی بیان نمود: روش پرایس اکشن، به تازگی مورد توجه تحلیلگران تکنیکال قرار گرفته که به خوبی می تواند سطوح حمایت و مقاومت را نشان دهد. سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز یکی از سیستم های معتبر معاملاتی در دنیا می باشد که تحلیلگران حرفه ای برای معین نقاط حمایت و مقاومت، قدرت فرایند و نقاط ورود و خروج از آن استفاده می نمایند.

او اضافه کرد: سطوح فیبوناچی نیز برای پیش بینی سطوح حمایت و مقاومت و منطقه ها PRZ (منطقه ها بازگشت قیمت) مورد استفاده قرار می گیرد. اندیکاتور RSI نیز به خوبی سطوح پیش خرید و پیش فروش را نشان می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شاخص کل در آرزوی شکست تراز 1.6 میلیون واحد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص کل در آرزوی شکست تراز 1.6 میلیون واحد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید