شاهرخ شهنازی: قوانین فدراسیون جهانی وزنه برداری مانع اعزام ملی پوشان شانس مدال شد، رکوردشکنی ایرانی ها اعجاب آور بود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: وزنه بردارانی که شانس مدال آوری بالایی در مسابقات جهانی را داشتند، به دلیل قوانین فدراسیون جهانی موفق به شرکت در رقابت ها نشدند.

شاهرخ شهنازی: قوانین فدراسیون جهانی وزنه برداری مانع اعزام ملی پوشان شانس مدال شد، رکوردشکنی ایرانی ها اعجاب آور بود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی که به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک برای استقبال از ملی پوشان وزنه برداری کشورمان در فرودگاه مهرآباد حاضر شده بود، با بیان اینکه رقابت های قهرمانی بزرگسالان وزنه برداری دنیا از سطح بالایی برخوردار است، گفت: با وجود اینکه سه نفر از بهترین ملی پوشان این رشته موفق به شرکت در این دوره از مسابقات نشدند، اما تیم ملی کشورمان کار بزرگی را انجام داد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک کسب مقام ارزشمند دوم از نظر تعداد مدال در رقابت های قهرمانی بزرگسالان دنیا را ارزشمند دانست و تاکید نمود: به دست آوردن مقام سوم از نظر امتیاز تیمی در ترکمنستان در حالی که تیم ما ناقص اعزام شد بسیار شگفت انگیز است.

وی با اشاره به خداحافظی قهرمانانی همچون بهداد سلیمی در رقابت های آسیایی 2018 جاکارتا و همچنین مصدومیت برخی از ورزشکاران رشته وزنه برداری توضیح داد: ملی پوشانی که به عنوان جایگزین قهرمانان ما معرفی شده بودند و شانس مدال آوری بالایی را داشتند، به دلیل قوانین فدراسیون دنیای موفق به شرکت در این دوره از رقابت ها نشدند. زیرا ورزشکاران این رشته باید سه ماه پیش از آغاز مسابقات به فدراسیون دنیای معرفی شوند.

سخنگوی کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه در این دوره از رقابت های دنیای وزنه برداری بزرگسالان که در ترکمنستان برگزار گردید، ملی پوشان کشورمان با حداقل امکانات حداکثر نتیجه را به دست آوردند، اضافه کرد: ضروری است از مسئولین فدراسیون، ورزشکاران و کادر فنی و مربیان تشکر کنم.

شهنازی تاثیر میزان مدال آوری وزنه برداری در رویدادهای مانند المپیک و بازی های آسیایی را مدنظر قرار داد و گفت: رویکرد کمیته ملی المپیک در مورد توجه به رشته های گوناگون همواره یکسان است، اما در خصوص رشته های پُرمدال با دقت نظر ویژه ای برای حمایت بیشتر برنامه ریزی نموده و اقدام می کنیم.

وی از وزنه برداری به عنوان یکی از رشته های ثابت که از گذشته تاکنون همواره نقش موثری در مدال آوری های دنیای داشته است یاد کرد و با اشاره به حضور چشمگیر جوانان در این رشته عنوان نمود: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نسبت به همه رشته ها و با چشم انداز جوان محوری از فدراسیون ها حمایت نموده و آنها را به کشف استعدادهای درخشان جوان تشویق می نمایند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک حضور موثر و موفق جوانان در مسابقات دنیای وزنه برداری بزرگسالان دنیا را گواه روشنی برای میزان اهمیت جوانان و جوان باوری مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: اینکه یک جوانان 19 ساله ایرانی که جوان ترین شرکت نماینده در این دوره از رقابت ها بود، موفق به تغییر رکورد دنیای می گردد، نمایانگر وجود ظرفیت های بالا در جوانان ایرانی است که فدراسیون ها باید به این ظرفیت بها داده و پس از کشف به پرورش آنها بپردازند.

شهنازی تغییراتی که ملی پوشان در رکوردهای دنیای ایجاد کردند را اعجاب آور دانست و گفت: کوشش های مجدانه خانواده وزنه برداری کشور شایسته تجلیل و تقدیر است. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در کنار هم، از این ورزشکاران تجلیل نموده و آنها را تا المپیک 2 2 توکیو حمایت و راهنمایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شاهرخ شهنازی: قوانین فدراسیون جهانی وزنه برداری مانع اعزام ملی پوشان شانس مدال شد، رکوردشکنی ایرانی ها اعجاب آور بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهرخ شهنازی: قوانین فدراسیون جهانی وزنه برداری مانع اعزام ملی پوشان شانس مدال شد، رکوردشکنی ایرانی ها اعجاب آور بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید