طوفان کشتی آزاد ایران در آسیا با 7 مدال طلا و 3 برنز

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، در خاتمه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در چین، تیم ملی کشتی آزاد ایران با 7 مدال طلا و 3 برنز در 10 وزن مقتدرانه عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

طوفان کشتی آزاد ایران در آسیا با 7 مدال طلا و 3 برنز

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، در خاتمه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی 2019 آسیا در شی آن چین، تیم ملی کشتی آزاد ایران توسط رضا اطری در 57 کیلوگرم، بهنام احسانپور در 61، بهمن تیموری در 79، کامران قاسم پور در 86، علیرضا کریمی در 92، رضا یزدانی در 97 و یدالله محبی در 125 کیلوگرم صاحب هفت مدال طلا در 10 وزن شد و پیمان بیابانی در 65، یونس امامی در 70 و محمد نخودی در 74 کیلوگرم به سه مدال برنز رسیدند تا ایران با کسب 220 امتیاز مقتدرانه قهرمان گردد. همچنین هند با 155 امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و قزاقستان با 129 امتیاز سوم شد. چین با 102 امتیاز، ژاپن با 101 و قرقیزستان با 87 امتیاز در رده های چهارم تا ششم نهاده شدند.

اما در رقابتهای پنج وزن دوم، بهنام احسان پور نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران و دارنده یک طلا و دو نقره آسیا، در دیدار فینال برابر مینگ هو لیو از چین با نتیجه 2 بر یک به فزونی رسید و مدال طلای آسیا را از آن خود کرد.

احسان پور پیش از این در دور نخست به مصاف سیریپونگ جومپاکام از تایلند رفت و در خاتمه با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی نیز، راحول آواره از هند را با فن سر و ته یکی ضربه فنی کرد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز 12 بر یک از سد کیم از کره جنوبی گذشت و راهی فینال شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی نفر سوم نوجوانان دنیا و جوان ترین چهره تیم ملی با 18 سال، نیز برای کسب مدال برنز به مصاف ایگیز ژاکیپ بکوف از قرقیزستان رفت و در خاتمه در یک مبارزه سخت با نتیجه 9 بر 8 به فزونی رسید و در اولین حضور خود برای تیم ملی بزرگسالان صاحب مدال برنز شد.

نخودی پیش از این و در رقابت های مقدماتی که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار گردید، در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه 2 بر یک مغلوب شد و با توجه به راهیابی حریفش به فینال، نخودی راهی گروه بازنده ها شد.وی در این مرحله فوجی نامی از ژاپن را برد و به رده بندی رسید.

در وزن 86 کیلوگرم، کامران قاسم پور نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران در دیدار نهایی برابر گامیدگادژیف از قرقیزستان قاطعانه و با نتیجه 10 بر صفر در 4 دقیقه و 11 ثانیه به فزونی رسید و مدال طلای آسیا را بر گردن آویخت.

قاسم پور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس در دور دوم مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان با نتیجه قاطع 10 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله به مصاف دیپاک پونیا از هند رفت و در کمتر از 40 ثانیه با یک خاک و 4 بارانداز 10 بر صفر به فزونی رسید و راهی فینال شد.

اما در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی دارنده 2 مدال برنز دنیا یک طلای بازی های آسیایی و 2 طلای آسیا در دیدار فینال برابر ویکی از هند قاطعانه و با نتیجه 11 بر صفر در همان تایم نخست به فزونی رسید و برای سومین مرتبه مدال طلای آسیا را از آن خود کرد.

کریمی پیش از این در مبارزه نخست برابر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان با نتیجه قاطع 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد به مصاف آتسوشی ماتسوموتو دارنده مدال برنز دنیا از ژاپن رفت و در زمانی کمتر از یک دقیقه با نتیجه قاطع 10 بر صفر به فزونی رسید و راهی نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله نیز سولیف از ازبکستان را در 2 دقیقه و 47 ثانیه 10 بر صفر برد و فینالیست شد.

اما در وزن 125 کیلوگرم یدالله محبی دارنده مدال طلای آسیا در دیدار فینال برابر ژی دنگ دارنده مدال نقره دنیا 2018 از چین با نتیجه 2 بر یک به فزونی رسید و هفتمین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت ها را با شایستگی از آن خود کرد.

محبی پیش از این در دور نخست مقابل مظفر ژاپویف از قرقیزستان با نتیجه 11 بر صفر به فزونی رسید.محبی در دور دوم به مصاف دونگ هوان کیم از کره جنوبی رفت و در خاتمه با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی رسید، وی در این مرحله نیز 11 بر صفر رحیم اف ازبک را برد و او نیز با قدرت راهی فینال شد.

در جریان رقابت های 5 وزن نخست که روز گذشته (سه شنبه) نیز برگزار گردید، تیم ایران توسط رضا اطری در وزن 57، بهمن تیموری در 79 و رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم به 3 مدال طلا رسید و پیمان بیابانی در 65 و یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند.

به این ترتیب در خاتمه رقابت های قهرمانی آسیا 2019، تیم ملی کشتی آزاد ایران با نمایشی تحسین برانگیز و با 7 مدال طلای رضا اطری در 57، بهنام احسان پور در 61، بهمن تیموری در 79، کامران قاسمپور در 86، علیرضا کریمی در 92، رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم و یدالله محبی در سنگین وزن و 3 مدال برنز پیمان بیابانی در 65، یونس امامی در 70 و محمد نخودی در 74 کیلوگرم مقتدرانه بر سکوی نخست آسیا نهاده شد.

راهنمایی تیم ملی کشتی آزاد ایران بر عهده غلامرضا محمدی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طوفان کشتی آزاد ایران در آسیا با 7 مدال طلا و 3 برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان کشتی آزاد ایران در آسیا با 7 مدال طلا و 3 برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید