علیرضا منصوریان: بازی با پرسپولیس می تواند نقطه عطفی برای ذوب آهن باشد، مظاهری یکی از 4 دروازه بان تاپ ایران است

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، از نگاه علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان بازی فردای این تیم مقابل پرسپولیس می تواند نقطه عطفی برای او و شاگردانش باشد.

علیرضا منصوریان: بازی با پرسپولیس می تواند نقطه عطفی برای ذوب آهن باشد، مظاهری یکی از 4 دروازه بان تاپ ایران است

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ کاتالوگ ، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار معوقه تیمش مقابل پرسپولیس گفت: فردا بازی بسیار مهم و قطع به یقین سختی با پرسپولیس داریم، تیمی که عنوان نایب قهرمانی آسیا را یدک می کشد و هارمونی خاصی هم بین کادرفنی، بازیکنان و طرفداران این تیم وجود دارد.

وی اضافه کرد: شرایط پرسپولیس با نتایجی که در آسیا و لیگ کسب نموده با سکوهایش خیلی خوب است و این مسئله بازی را برای ما سخت تر هم می نماید، اما ما هم از نیمه دوم بازی فولاد تغییر و تحولات روحی روانی و فنی خوبی را در تیم ایجاد کردیم و امیدواریم از این بازی سخت سربلند بیرون بیاییم.

منصوریان در واکنش به این سؤال که خوب نتیجه دریافت مقابل تیم برانکو به نوعی تخصص او به حساب می آید و آیا ذوب آهن فعلی می تواند مقابل پرسپولیس خواسته های وی را برآورده کند، یادآور شد: مسلماً شرایط امروز ذوب آهن با تیم هایی که من پیش از این با آنها مقابل پرسپولیس قرار می گرفتم، متفاوت است، اما همان طور که در ویترین افتخارات باشگاه پرسپولیس نایب قهرمانی آسیا دیده می گردد، این افتخار در ویترین باشگاه ذوب آهن هم هست.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان ادامه داد: جایگاهی که ذوب آهن در جدول دارد واقعاً در شأن چنین باشگاه ریشه داری نیست، اما قطعاً شرایط به این صورت نمی ماند و روندی صعودی در پیش خواهیم گرفت. در کنار آن کاری به نتایج گذشته پرسپولیس هم نداریم همه سعی و کوشش خود را می کنیم تا نتیجه خوبی مقابل این تیم کسب کنیم. پرسپولیس با 11 بازیکن اصلی و سه چهار بازیکن جوان تا فینال آسیا پیش رفت و این مسئله خیلی برای ما مهم است. از نظر دیگر بازی با این تیم می تواند نقطه عطفی برای ذوب آهن باشد. فارغ از هر رکورد قبلی که من مقابل پرسپولیس داشتم این بازی بسیار مهم است و امیدوارم نتایج خوبی کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی رسانه ها عنوان نموده اند قرار است سیدحسین حسینی از استقلال به ذوب آهن بیاید، خاطر نشان کرد: متأسفانه هنوز برخی رسانه ها عادت بد خود را ترک ننموده اند و آنها همچنان دنبال این هستند که با مطالب عجیب و غریب صفحات روزنامه خود را پر نمایند و مطالب غیرحرفه ای می نویسند. امیدوارم همان طور که فوتبال ما به سمت حرفه ای شدن پیش می رود روزنامه ها هم همین طور عمل نمایند و دیگر خبر کذب نزنند. در حال حاضر چهار دروازه بان تاپ در کشورمان داریم که در تیم ملی هم حضور دارند. علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، سیدحسین حسینی و رشید مظاهری که آنها برای جام جهانی هم با هم رقابت کردند. با تمام احترامی که برای سیدحسین حسینی قائلم و اعتقاد دارم او قابلیت های فراوانی دارد، رشید مظاهری یکی از بهترین دروازه بانان حال حاضر ایران است. در کنار مظاهری ما سه دروازه بان خوب دیگر به نام محمدباقر صادقی، معراج که دروازه بان حال حاضر تیم امید است و شیخ حسینی را داریم که هر چهار گلر ما وضعیت بسیار خوبی دارند.

منصوریان در ادامه در واکنش به اینکه گفته می گردد رشید مظاهری شاید نیم فصل به پرسپولیس برود نیز خاطر نشان کرد: وقتی صحبت از حضور هر دروازه بانی در یک تیم می گردد آن دروازه بان وقتی مقابل آن تیم قرار می گیرد باید بهترین عملکرد را داشته باشد. یک روز همین حرف را به بیرانوند زدند و او مقابل پرسپولیس عملکردی عالی داشت و یکی از دلایل اصلی برد ما مقابل این تیم با نفت، همین عملکرد خوب بیرانوند بود. در هر صورت این مسائل ادبیات پیش پا افتاده است و شاید لازم نباشد بیشتر از این به این مسائل بپردازیم. آنچه در حال حاضر تعیین است مظاهری و بیرانوند در تیم ملی با هم رقابت می نمایند و بازی فردا به نوع رقابت آنها هم هست.

وی درباره شرایط باشگاه ذوب آهن که به تازگی وارد آن شده است، گفت: فضای باشگاه ذوب آهن بسیار نزدیک به نفت تهران است. وقتی من به اصفهان رفتم به مدیران باشگاه گفتم که دقیقاً همان احساسی را دارم که روز اول وارد باشگاه نفت شدم و با آقایان میرشعبانی، قنبرزاده و ایرانیان دیدار کردم. باشگاه ذوب آهن و نفت تهران ساختاری بسیار نزدیک به هم دارند و فقط ذوب آهن به لحاظ امکانات شرایط بهتری دارد و آن هم به دلیل مدیری است که سفت و سخت بالای سر باشگاه حاضر است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با اشاره به دیدار این تیم در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا، گفت: ما در پلی آف اول باید به مصاف برنده دیدار تیم های اردنی و کویتی برویم که این بازی در اصفهان برگزار می گردد و در صورت پیروزی پلی آف دوم ما به هیچ وجه آسان نیست، چرا که باید با هم بازی های مهدی طارمی در قطر روبه رو شویم و مقابل تیم خوب الغرافه قرار بگیریم. اگر پلی آف اول را رد کنیم با توجه به عقبه ای که ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا دارد و نایب قهرمانی آسیا را در کارنامه خود می بیند و البته تفکری که مدیریت این باشگاه همیشه داشته است، می توانیم برنده پلی آف دوم نیز باشیم.

منصوریان در واکنش به این مسئله که آیا به دنبال تقویت تیمش برای حضور در لیگ قهرمانان آسیاست یا خیر، توضیح داد: موجودی ما بسیار خوب است. تنها دغدغه من مهدی رحیم زهیوی است که خودم دو سال دنبال این بودم که او بازیکن من باشد. متأسفانه در بازی اولی که داشتیم او تصادفی با بازیکن خودی ما داشت که دچار مصدومیت شد. اکنون تنها دغدغه من در خصوص بازیکنان بازگشت رحیم زهیوی است.

وی در میان صحبت هایش یادآور شد: می خواهم از همه طرفداران قرمز، آبی، سبز، زرد، قرمزهای تراکتورسازی و همه طرفداران فوتبال ایران درخواست کنم که برای ایرج دانایی فرد دعا نمایند، او که در جام جهانی 1978 آرژانتین در تیم ملی حضور داشت و جزو اسطوره های فوتبال ایران بین سال های 70 تا 80 میلادی بود. همچنین امروز در فرودگاه متوجه شدم که سیدجلال حسینی از فوتبال ملی خداحافظی نموده است که باید بابت 15 سال حضور او در عرصه ملی و باشگاهی به این بازیکن خسته نباشید بگویم. یک سال این افتخار را داشتم که در نفت تهران با سیدجلال حسینی کار کنم و این را باید بگویم اگر پرسپولیس توانست به فینال آسیا راه پیدا کند یکی از دلایلش حضور سیدجلال حسینی بود. وقتی شما ضعیف می شوید کاپیتان تان نقش پررنگی در بالا کشیدن و قدرتمندتر شدن شما دارد. سیدجلال بازیکنی است که بسیار روراست است و صداقت دارد و وقتی که او را در زمین دارید انگار یک دستیار در زمین مسابقه حضور دارد. باید بار دیگر به سیدجلال حسینی خسته نباشید بگویم.

سرمربی ذوب آهن درباره اینکه همیشه در تیم هایی که بوده تفکری هجومی داشته است، اما طرفداران پرسپولیس معتقدند که منصوریان مقابل تیم شان بسته و دفاعی بازی می نماید و چشم به ضدحملات دارد که البته با این روش هم توانسته موفق گردد و آیا در بازی فردا نیز همین تاکتیک را به کار خواهد بست، گفت: اجازه دهید به این سؤال پاسخ ندهم. برد و باخت قلق ندارد. وقتی که مسابقه آغاز می گردد سرمربی هم فقط کنار زمین ایستاده و باید ببیند که چقدر تیمش را توانسته برای آن بازی آماده کند و در این کار چقدر موفق بوده است. اجازه بدهید درباره تاکتیک مان هم در مستطیل سبز صحبت کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علیرضا منصوریان: بازی با پرسپولیس می تواند نقطه عطفی برای ذوب آهن باشد، مظاهری یکی از 4 دروازه بان تاپ ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا منصوریان: بازی با پرسپولیس می تواند نقطه عطفی برای ذوب آهن باشد، مظاهری یکی از 4 دروازه بان تاپ ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید