مدرن سازی گذرگاه مرزی کاپی کوی با ایران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، گذرگاه مرزی کاپی کوی در استان وان پس از بازسازی در خدمت مسافران ترکیه ای و ایرانی نهاده شد.

مدرن سازی گذرگاه مرزی کاپی کوی با ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، گمرک کاپی کوی در استان وان ترکیه که بزرگترین گذرگاه مرزی با ایران است، پس از بازسازی، فعالیت های خود را از سر گرفت.

پروژه مدرن سازی گذرگاه کاپی کوی با اختصاص بودجه 100 میلیون لیری در زمینی به مساعت 63 هزار مترمربع و در عرض سه ساله بازسازی شده و یکی از مدرن ترین گذرگاه های کشور است.

این گمرک با فروشگاه های بدون تعرفه گمرکی، انبار، سیستم کنترل و تست خودروها، دستگاه ایکس ری، سالن مسافران و دیگر امکانات تفریحی و اجتماعی در خدمت مسافران خواهد بود.

پس از ساخت و تجهیز این گذرگاه، ورود گردشگران ایران نیز از دروازه مرزی جدید شروع شد.

فاروق بینار معاون هیئت مدیره اتاق صنعت و تجارت وان در مصاحبه با وبلاگ کاتالوگ در این باره گفت: این گذرگاه مرزی، وان را به ایران و ترکیه را به شرق وصل می نماید. تجهیز این دروازه از 50 سال پیش در دستور کار قرار داشته است.

وی اضافه نمود: اعتقاد داریم که بازسازی این گذرگاه و هزینه های صورت گرفته برای آن بازگشت مالی خوبی برای منطقه و استان ما خواهد داشت. ساخت این گمرک به طرف ایرانی نیز برای ساخت گذرگاهی مانند آن انگیزه می دهد و امیدواریم مانند این طرف مرز، گذرگاه موجود در سمت ایران (گمرک رازی در شهر خوی) نیز تسهیلات لازم را ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مدرن سازی گذرگاه مرزی کاپی کوی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرن سازی گذرگاه مرزی کاپی کوی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید