مدیر عامل سازمان بوستان ها شهرداری تهران عنوان کرد؛ لزوم حفظ تمامی پوشش های گیاهی در بوستان پردیسان تهران

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مختاری گفت: تمام پوشش های گیاهی بوستان پردیسان باید حفظ گردد و ما با هرگونه تخریب این پوشش ها مخالف هستیم.

مدیر عامل سازمان بوستان ها شهرداری تهران عنوان کرد؛ لزوم حفظ تمامی پوشش های گیاهی در بوستان پردیسان تهران

به گزارش خبرنگار ، بوستان پردیسان تهران جزء یکی از بوستان های مهم پایتخت است و علت آن هم وجود گونه های ارزشمند گیاهی و ارزش اکولوژیکی آن است.

طی تفاهم نامه ای که در سال 96 با هدف فراهم کردن سازو کاری مناسب برای احیای این بوستان، بین سازمان محیط زیست و شهرداری تهران به امضاء رسید و قرار شد کلیه فعالیت های در این بوستان بر اساس طرحی باشد که از پیش تهیه شده است.

اهمیت و ارزش بوستان پردیسان از لحاظ اکولوژیک و پوشش های گیاهی به حدی است که در دولت دهم برنامه ای وجود داشت که به بوستان پردیسان واگذار گردد که فعالان محیط زیست نسب به این طرح اعتراض کردند و این واگذاری را ناکام گذاشتند. علت مهم آن این بود که بوستان پردیسان دارای پوشش های گیاهی متنوع و نادری است.

چندی پیش خبر هایی مبنی بر از بین بردن پوشش گیاهی این بوستان مطرح شد که در نهایت منجر به واکنش عضو شورای شهر تهران در جلسه این شورا شد، و در این راستا حجت نظری عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در یکصدوسی ونهمین جلسه شورای شهر تهران به این نکته اشاره نمود.

عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود گفت: 350 گونه گیاهی خود رو در پارک پردیسان تهران شناسایی شده است که متأسفانه عوامل فضای سبز شهرداری تهران اقدام به تخریب بخش هایی از این پوشش گیاهی ارزشمند کردند

عضو شورای شهر تهران از دیگر مسائل این بوستان را مناسب نبودن معابر، کمبود سرویس بهداشتی و سیستم روشنایی محیطی آن دانست.

علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در تبادل نظر با خبرنگار ، در شرح انتقاد عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: نظر تمام اعضای شورای شهر برای ما قابل احترام است و نظر آن ها را محترم می دانیم.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران ادامه داد: اما نکته قابل تأمل این است که پوشش های گیاهی پارک پردیسان دست نخورده و از بین نرفته است.

مختاری اضافه نمود: هفته گذشته معاون سازمان محیط زیست طی بخشنامه ای خاطرنشان کرد حداکثر تا شعاع 10 متری علف های هرز بوستان پردیسان زده گردد که سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران زمانی که از این این تصمیم با خبر می گردد با ارسال نامه ای به اقای کلانتری رئیس سازمان محیط زیست می خواهد که این اقدام متوقف گردد و عملا این اقدام صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: سیاست ما در سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران این است که باید تمام پوشش های گیاهی این بوستان حفظ گردد که این پوشش های گیاهی درخت، درختچه و علف های هرز است.

مختاری اضافه نمود: علف های هرز هرساله به صورت خودرو رشد می نمایند و سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران هیچگونه دخالتی در از بین بردن آن ها نداشته است و همانطور که گفته شد سیاست ما این است که تمام پوشش های گیاهی بوستان پردیسان و دیگر بوستان ها باید حفظ گردد و با هرگونه تخریب این پوشش ها مخالف هستیم.

وی درباره دیگر ایرادات مطرح شده این بوستان همچون آسفالت معابر و کف پوش، سرویس بهداشتی و نور محیطی گفت: سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در حال برطرف ایرادات مطرح شده است و اقدامات این سازمان پیش از ایراد تذکر در جلسه شورای شهر تهران شروع شده بود.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با بیان اینکه در بحث کف پوش و آسفالت معابر اقدامات خوب مؤثری اجرا شده است، ادامه داد: در بحث سرویس های بهداشتی به علت وسیع بودن بوستان پردیسان سازمان در حال تکمیل و نوسازی تعدادی از سرویس های بهداشتی این بوستان است و در مورد نور محیطی نیز اقدامات تکمیلی در حال اجرا است.

مختاری با اشاره به زمان تکمیل طرح بهسازی بوستان پردیسان گفت: در این مورد نمی توان زمان مشخصی را به عنوان سرانجام طرح و تکمیل زیرساخت ها و امکانات این بوستان قرار داد، ولی نکته قابل توجه این است که نیرو های سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران به صورت مداوم در بوستان پردیسان برای برطرف ایرادات مشغول به کار هستند و امید است در مدت کوتاهی بتوانیم خدمات مناسبی را در این بوستان به شهروندان ارائه دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدیر عامل سازمان بوستان ها شهرداری تهران عنوان کرد؛ لزوم حفظ تمامی پوشش های گیاهی در بوستان پردیسان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر عامل سازمان بوستان ها شهرداری تهران عنوان کرد؛ لزوم حفظ تمامی پوشش های گیاهی در بوستان پردیسان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید