مهم ترین اخبار شرکت های بورسی ، خبر مهم برای سهامداران فملی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، هفته گذشته بازار سهام با افت شاخص رو به رو شد و به کانال یک میلیون و 488 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن هم در تمام روزهای هفته گذشته با افت رو به رو شد و این مساله نشان از فرایند نامتعادل و منفی گروه های کوچک بازار داشت. مهم ترین اخبار شرکت ها برای بورس امروز کدام است؟

مهم ترین اخبار شرکت های بورسی ، خبر مهم برای سهامداران فملی

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: بخش عمده فراوریات شرکت فولاد مبارکه به دست مصرف نماینده نهایی می رسد و کوشش ما بر این است بازار دچار آشفتگی نشود. شرکت فولاد مبارکه نزدیک به 17 هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار مشتریان قرار داده است؛ به این معنا که با فروش اعتباری و گشایش LC داخلی به وسیله بانک ها به مدت سه ماه، این امکان را برای فراورینمایندگان فراهم کردیم که کالا را از ما خریداری نموده و به محصولات نهایی بدل نمایند و بفروشند و سود ببرند و این افتخاری برای شرکت فولاد مبارکه است که در حمایت از صنایع کشور این اعتبار را برای مشتریان برقرار نموده است تا چرخ صنایع بچرخد.

- مدیرعامل فملی اطلاع داد: تحولی بزرگ در منطقه ورزقان در پیش است. سعدمحمدی این مطلب را در مراسم امضای قرارداد احداث کارخانه فراوری کاتد مس در مجتمع مس سونگون با قرارگاه خاتم الانبیا اعلام کرد.وی گفت: اندازه ذخایر مس سونگون، در دو سالی که اکتشافات انجام شده حدود 523 میلیون تن با ذخیره نیم درصد ارتقا پیدا نموده است. اکتشافات به صورت علمی و بر اساس دستاوردهای روز جهان با استفاده از سیستم های هوشمند ابرالکترونیکی است و شرکت مس این تکنیک را برای اکتشافات در اقصی نقاط کشور به کار می برد.

سودهای تقسیمی و افزایش سرمایه بورسی ها

- شرکت بانک گردشگری در مجمع عمومی سالیانه این شرکت به ازای هر سهم یک ریال سود تقسیم کرد.

- شرکت تکادو(وکادو) در مجمع عمومی فوق العاده پیشنهاد افزایش سرمایه 125.42 درصدی به مبلغ 100 میلیارد تومان را داد. افزایش سرمایه وکادو از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های زیر مجموعه است.

- شرکت فراوریی مهرام(غمهرا)به ازای هر سهم این شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت 412 ریال سود تقسیم کرد. سود(زیان) خالص این شرکت 83 میلیارد تومان و سود(زیان) انباشته این شرکت هم 92 ریال است.

- شرکت فراوریی نیلی صنعت کرمان(غنیلی) افزایش سرمایه 300 درصدی خود را از محل مطالبات و آورده نقدی به مبلغ 30 میلیارد تومان می دهد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس وبلاگ کاتالوگ بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "مهم ترین اخبار شرکت های بورسی ، خبر مهم برای سهامداران فملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین اخبار شرکت های بورسی ، خبر مهم برای سهامداران فملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید