چرا سفر با قطار بیشتر خوش می گذرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، آمارها و گزارش های بین المللی نشان می دهد که مسافرت های ریلی، در اغلب کشورهای جهان از محبوب ترین و مالی ترین انواع سفر است.

چرا سفر با قطار بیشتر خوش می گذرد

دلایل این محبوبیت شاید در بین کشورها با یکدیگر متفاوت باشد اما وجه مشترک بین همه، مواردی است که در زیر آمده است:

یکی از عمده ترین دلایل این محبوبیت این است که همه افراد خانواده می توانند به یک مقدار از راستا لذت ببرند و راننده در طول راه دچار خستگی نمی گردد. در عین حال شما می توانید اتومبیل خود را با هزینه ای معقول با قطار به مقصد خود منتقل کنید و در طول سفر از آن بهره ببرید.

مهمتر از آن، این امنیت قطار است که آن را به یکی از برترین وسایل حمل و نقل تبدیل می نماید. معمولا کمترین سوانح و تصادفات جاده ای گزارش شده به قطار و بطور کلی حمل و نقل ریلی مربوط می گردد.

از ابتدای سفر، همه افراد در محیطی امن، بدون نگرانی از شرایط جاده، آب و هوا، مشکل سوخت و تصادف از راستا لذت می برند. برخلاف سفرهای هوایی یا جاده ای، خیلی به ندرت سفرهای ریلی بخاطر مسائل جوی کنسل می شوند.

گذشته از این مزایا، سفر با قطار حال و هوای رمانتیک و جذابی دارد. اگر از علاقمندان به فیلم های کلاسیک هستید یا دل تان می خواهد یک سفر به سبک قهرمانان داستان های نوجوانی تان را تجربه کنید، قطار برترین انتخاب است.

راستاهای ریلی معمولا تا دورترین شهرها و روستاها کشیده شده اند و از این جهت هم به پرواز با هواپیما یا سفرهای جاده ای امتیاز دارند.

برعکس فرودگاه ها که عمدتا در خارج از شهر هستند، ایستگاه های قطار دراغلب شهرها در نزدیکی مرکز شهرها هستند و چه زمانی که راهی سفر هستید و چه زمانی که به مقصد می رسید، مجبور نیستید زمان طولانی را صرف رسیدن به اقامتگاه تان کنید.

واضح است که سفر با هواپیما بسیار سریع تر از قطار است، اما سفر با قطار امکان تماشا مناظری را به مسافران می دهد که می تواند بخش عمده ای از خاطرات سفر را شیرین کند. ضمن اینکه سفر با قطار به مراتب مقرون به صرفه تر از سفر با هواپیماست.

قطار برای افرادی که در راستاهای طولانی سفر می نمایند به ویژه خانواده های بچه دار، ایده آل است. آنها می توانند در یک کوپه سفر و در طول سفر از فضای خصوصی و بی دغدغه استفاده نمایند. در قطار به آسانی می توانید جایگاه خود را به تختخواب تبدیل کنید و از خواب راحت هنگام سفر لذت برده و روز اول سفرتان را با خستگی آغاز نکنید.

مزیت مهم قطار این است که شما را نگران توقف های نابهنگام برای استفاده از سرویس های بهداشتی، رستوران های بین راهی و پمپ بنزین نمی نماید. رستوران قطار معمولا در کل زمان سفر برای مسافران باز است و غذا و نوشیدنی های سالم و مطمئن سرو می نماید.

اغلب قطارها به سیستم WIFI مجهز هستند و شما می توانید ضمن سفر به کارهای تان رسیدگی یا پیام و نامه های تان را ارسال کنید. فضای قطار این امکان را به شما می دهد که با لپ تاپ تان کار کنید، فیلم ببینید و عکس هایی که در طول سفر گرفته اید را در پوشه های مرتب قرار دهید.

سفر ریلی به نسبت سفرهای هوایی یا جاده ای، به خصوص برای مسافت های طولانی به مسافر تنوع زمانی بیشتری می دهد. ساعت های حرکت، نوع قطار و خدمات آن طیف وسیع تری از انتخاب را در اختیار مسافر قرار می دهد.

برخلاف سفرهای هوایی یا سفر با اتوبوس، هنگام سفر با قطار لازم نیست وقت تان را صرف اضافه بار یا تشریفات گمرکی پیچیده کنید. قطار محدودیت بار ندارد و به شما این امکان را می دهد که اسباب بزرگ تر را به واگن بار تحویل داده و با خیال راحت آنها را در مقصد تحویل بگیرید.

اگر از آن دسته افراد هستید که دغدغه محیط زیست را دارید، بدون تردید باید سفر با قطار را انتخاب کنید، این وسیله کمترین آلودگی را برای محیط زیست دارد و به زیست بوم کمترین آسیب را می زند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور

به "چرا سفر با قطار بیشتر خوش می گذرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سفر با قطار بیشتر خوش می گذرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید