چرا هزینه هتل داوران به عهده میزبان است؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، هزینه اسکان داوران با تیم های میزبان است. سنتی غلط و شائبه برانگیز که شان کمیته داوران را هم زیر سوال برده است.

چرا هزینه هتل داوران به عهده میزبان است؟

شگفت آوراست که فدراسیون فوتبال برای تیم های میزبان این طور جا انداخته که درهربازی هزینه هتل داوران را تقبل نمایند. این رویه نا درست سال ها است که درفوتبال ایران اجراء می گردد و عجیب تراینکه هیچ مدیر ومسئول باشگاهی نسبت به این فرایند غلط اعتراض نمی کند و شاید تصورمسئولان تیم میزبان هم این است که هزینه اسکان داوران گردن آن ها است و باید بی کم و کاست این مبالغ را ازحساب باشگاه به جهت تامین منافع کمیته داوران کسرنمایند.

رویه ای که فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ جا انداخته اند نه تنها شان کمیته داوران وخود داوران را زیرسوال می برد وآن ها را تبدیل به عناصری مطالبه گرمی کند، بلکه شائبه آفرین هم هست و ممکن است قضاوت داوران تحت تاثیرنحوه میزبانی تیم ها قراربگیرد؛ مثلا تیمی که هتل بهتری را برای داوران انتخاب می کند شاید با نرمش آن داوردرجریان بازی ها روبرو گردد وبالعکس.

این وضعیت درحالی علامت سوال بزرگی را مقابل فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و البته کمیته داوران قرارداده که درسال های اخیرکمیته داوران ازنعمت درآمدتبلیغاتی هم بی بهره نبوده و بعید است با توجه به تبلیغاتی که روی پیراهن داوران درجریان بازی های لیگ می چسباند، توانایی رزروهتل برای داوران خود را نداشته باشد.

حتی اگراین تبلیغات هم درکمیته داوران فدراسیون فوتبال وجود نداشت، درآمد های سازمان لیگ ازکنارتبلیغات محیطی خود جوابگوی تامین هزینه های اسکان داوران بود اما انگارهیچ کس درفدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کمیته داوران به این موضوع متوجه نیست و اهمیتی به این تاثیرگذاری این مسائل درروح داوری وقاضاوت نمی دهد.

درفوتبال ایران البته جای رسیدگی به مسائل بسیاری وجود دارد اما درکنارانبوهی ازکاستی ها که باید با مدیریت و برنامه ریزی آرام، آرام رفع گردد تا برگزاری بازی ها شکل بهتری به خود بگیرد، توجه به این مسئله مهم نیز ضروری می کند وباید فرایندی تدبیرگردد که تیم های میزبان از پرداخت هزینه های اسکان داوران معاف شوند تا عملا تمام راه های ارتباطی مستقیم و غیرمستقیم میان داوران و باشگاه ها قطع گردد ودرنتیجه احیانا قضاوت داوری تحت الشعاع نوع میزبانی تیم ها قرارنگیرد.

10-390

منبع: ایران ورزشی

به "چرا هزینه هتل داوران به عهده میزبان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا هزینه هتل داوران به عهده میزبان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید