چطور بدون نقاشی کردن به اتاق های منزل رنگ و روح ببخشیم؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مجله قرمز: زندگی بدون رنگ امکان پذیر نیست و ما همواره به حضور رنگ در محیط زندگی و اتاق های منزل خود احتیاج داریم تا انرژی بگیریم و احساس شادی و تنوع را به زندگ خود بیاوریم. رنگ کردن دیوارها و نقاشی ساختمان کاری پردردسر و پرهزینه است اما اگر احساس می کنید که محیط زندگی شما بیروح و خسته کننده شده است مجبور نیستید که این هزینه ها و زحمات را متحمل شوید.

چطور بدون نقاشی کردن به اتاق های منزل رنگ و روح ببخشیم؟

روش هایی وجود دارد که با هزینه کمتر و زحمت کمتر به اتاق های منزل شما رنگ و روح می بخشند. اما چطور؟ برای هر یک از اتاق های منزل چطور باید این کار را انجام دهیم؟ ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که چطور بدون نقاشی کردن و صرف هزینه زیاد به اتاق های منزل خود رنگ و روح تازه ای ببخشید.

نقاشی کردن ساختمان و دیوارهای منزل کار پردردسری است، شما برای انجام آن مجبور می شوید همه وسایل منزل را جمع کنید و تا زمانی که نقاشی و خشک شدن رنگ به انتها نرسیده است نخواهید توانست به زندگی عادی بازگردید. اما علاوه بر زحمت زیاد و هزینه بالا، فرآیند نقاشی ساختمان یک فرآیند غیرقابل بازگشت است یعنی اگر نتیجه باب میل شما نباشد نمی توانید آن را حذف کنید بلکه مجبور هستید مجددا دردسرها و هزینه ها را متحمل شوید و نقاشی را یک بار دیگر با رنگی متفاوت انجام دهید که این بار هم نتیجه تضمین شده نیست.

پس اگر احساس می کنید فضای منزل شما بیروح و تکراری شده است بهتر است به دنبال روشی ساده تر از نقاشی ساختمان باشید. روش هایی مثل اضافه کردن مبلمان جدید، منسوجات و چیزهایی که با یک نصب ساده به دکوراسیون منزل شما اضافه می شوند. اما هر اتاقی شرایط متفاوتی دارد و برای هر یک از اتاق های منزل باید روشی خاص و متفاوت به کار بگیرید که در ادامه در این مورد توضیحات بیشتری خواهیم داد.

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین اتاق های منزل

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین اتاق های منزل است چون شما هر روز بارها از آن عبور می کنید، در آن می نشینید، استراحت می کنید، تلویزیون تماشا می کنید و با دیگر اعضای خانواده به مصاحبه می پردازید. پس حال و هوای این فضا در دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است. خوشبختانه اشیایی که برای دکوراسیون اتاق نشیمن به کار می روند متعدد و متنوع هستند و فرصت زیادی برای تغییر و رنگ روح در دکوراسیون اتاق به وجود می آورند.

مثلا اگر بودجه محدودی دارید می توانید از ارزان تر و کوچک تر مثل روکش مبل ها، رومیزی، گلدان ها و اکسسوری های تزئینی اتاق را عوض کنید یا چیزهای جدیدی به دکوراسیون اضافه کنید مثل یک پتوی روی کاناپه یا چند گیاه سبز زیبا و یا در صورت داشتن بودجه بیشتر مبلمان اتاق را تغییر دهید و از چیزهای رنگی تر و شادتر بهره ببرید. پس اگر احساس می کنید که اتاق نشیمن شما به تنوع و نو شدن احتیاج دارید لازم نیست به نقاش ساختمانی زنگ بزنید، کافی است نگاهی به وسایل و مبلمان موجود در اتاق بیندازید و با انتخاب رنگ های زیباتر و شادتر رنگ و روح تازه ای به فضا بدهید.

اتاق ناهارخوری

در بیشتر خانه ها فضایی به عنوان اتاق ناهارخوری در نظر گرفته می گردد که با میز و جایگاه های ناهارخوری کامل می گردد. این فضا می تواند بخشی از آشپزخانه و یا قسمتی از اتاق نشیمن باشد. اما این بخش در بیشتر اوقات روز مورد استفاده قرار نمی گیرد و فقط زمانی که قصد صرف وعده های غذایی در کنار اعضای خانواده را دارید و یا تعدادی مهمان به منزل دعوت نموده اید به کار می آید.

برای رنگ و رونق دادن به اتاق ناهارخوری هم راه های زیادی وجود دارد. مثلا می توانید یک سینی بزرگ و زیبا وسط میز قرار دهید و از دو عدد شمعدانی چشمگیر و جذاب برای کامل کردن ست میز بهره ببرید. این اشیاء را در رنگ هایی شاد و زیبا انتخاب کنید و برای جذاب تر شدن دکوراسیون اتاق ناهار خوری یک اثر هنری با رنگ و طرحی جذاب که برای فضای اتاق ناهارخوری هم مناسب باشد (مثلا منظره ای ناراحت نماینده یا کورنماینده اشتها نداشته باشد) انتخاب کنید و به دیوار بیاویزید. می توانید از روکش های جایگاه در رنگ های شاد هم بهره ببرید و رومیزی را نیز به رنگی جذاب و متناسب با محیط انتخاب کنید.

آشپزخانه

و اما بدون تردید مهم ترین بخش منزل شما که قلب خانه هم به شمار می رود آشپزخانه است. آشپزخانه محیطی بسیار مناسب برای اضافه کردن رنگ و زیبایی به دکوراسیون است اما برای این کار لازم نیست حتما کابینت های آشپزخانه را عوض کنید و یا به فکر نصب سرامیک های جدید باشید. چیزهای دیگری هم در آشپزخانه وجود دارند که اگرچه به اندازه کابینت ها به چشم نمی آیند ولی بر فضای آشپزخانه تاثیر فوق العاده ای دارند.

مثلا فرشی که در کف آشپزخانه پهن نموده اید می تواند یک فرش رنگی و زیباتر باشد و کاشی هایی را که از دیدنشان خسته شده اید مخفی کند. اگر در آشپزخانه خود فرش ندارید بهتر است برای تهیه آن اقدام کنید چون فرش آشپزخانه کار شما را برای نظافت و … بسیار راحت خواهد نمود و از نظر زیبایی نیز مشخص نماینده است به شرط آن که دوام زیادی داشته باشد و قابل شستشو باشد.

اتاق خواب

اتاق خواب ها بدون شک نقاط کانونی منزل شما هستند. از آن جایی که شما در این اتاق ها به استراحت می پردازید و می خوابید و کارهای روزمره انجام می دهید بیشتر وقت خود را در آن سر می کنید در نتیجه فضایی در این اتاق های منزل می سازید نقشی مشخص نماینده در روحیات و سطح انرژی شما خواهد داشت.

اگر اتاق های دلباز و زیبایی ندارید نگران نباشید، تنها می توانید با عوض کردن چند اکسسوری و منسوجات مورد استفاده، رنگ و روح تازه ای به اتاق خود بدهید. روتختی ها اولین چیزی هستند که در هر اتاق خواب به چشم می آیند بنابراین آن ها را از رنگی زیبا و شاد انتخاب کنید. فرش اتاق هم می تواند رنگی تر و شادتر گردد به شرطی که دیگر اثاثیه اتاق تیره و خنثی باشند، در غیر این صورت بهتر است فرش را از رنگی ملایم و خنثی انتخاب کنید.

حمام و دستشویی

بیشتر افراد تصور می نمایند حمام و دستشویی احتیاجی به دکوراسیون ندارد چون این بخش های منزل تنها از جنبه کاربردی مطرح هستند و زیبایی برای آن ها بی معنی است. اما اگر به تصاویر زیبایی که از حمام و دستشویی های خانه های شیک منتشر می گردد نگاه کنید به غلط بودن این گفته پی خواهید برد. فضای حمام هم باید دلباز و زیبا باشد تا تجربه حمام کردن را به تجربه ای شیرین و دلپذیر تبدیل کند.

اما تغییر دادن فضای این بخش ها هم احتیاج به هزینه زیادی ندارد. به جای عوض کردن کاشی ها و سرامیک ها و وان حمام و … کافی است یک پرده حمام خوشرنگ و طرح دار به حمام بیاویزید و از حوله های حمام جدید و جذاب بهره ببرید. اکسسوری های دیگر را نیز دست کم نگیرید، قفسه های حمام و قسمت های دیگر نیز اگرچه جزئی هستند اما تغییرات چشمگیری در فضا ایجاد می نمایند.

اتاق کار

البته همه در منزل خود اتاق کار ندارند اما اگر شما دورکار هستید و یا بخشی از منزل را برای انجام کارهای حرفه ای و بیزنسی خود اختصاص داده اید باید به دکوراسیون این بخش نیز توجه داشته باشید.

یک فضای شاداب و انرژی بخش شما را به کار کردن علاقمند می نماید و انگیزه کافی برای کوشش را در شما به وجود می آورد. اگر دیوارهای اتاق کار شما تماما سفید یا کرم است و شما را دلزده نموده است نگران نباشید، شما می توانید با نصب یک پرده خوشرنگ و زیبا و استفاده از لوازم اداری رومیزی در رنگ های شاد و دلخواه خود این حس دلزدگی و تکراری بودن را از بین ببرید بدون آن که هزینه زیادی را متحمل شوید.

راهروها

این قسمت شاید جزو قسمت هایی باشد که کمتر کسی به دکوراسیون آن توجه می نماید. حتی طراحان هم ممکن است دکوراسیون راهروها را بی اهمیت تلقی نمایند اما این قسمت پررفت و آمدترین قسمت منزل است و هر کسی هر روز بارها از آن ها عبور می نماید در نتیجه فضایی که این بخش ها دارند روی روحیات و احساسات شما اثر خواهد داشت.

برای زیباتر کردن این قسمت شما می توانید از یک آینه و کنسول بهره ببرید و تعدادی لوازم آنتیک روی آن قرار دهید تا هم نور را انعکاس دهند و راهروها را روشن نمایند و هم نظر کسانی را که از این فضا عبور می نمایند به خود جلب نمایند.

رختشورخانه

رختشورخانه یکی از اتاق های منزل است که این روزها بسیار محبوب شده است و در همه خانه های جدید و به روز می توان این بخش را مشاهده کرد. اما رختشورخانه یک بخش کاملا کاربردی در منزل است و شما در این قسمت از خانه، لباس ها را در ماشین لباسشویی می شویید، خشک می کنید، اتو می کنید و سایر کارهای مرتبط با لباس ها و منسوجات را انجام می دهید. در این شرایط شاید به نظر برسد که تزئین و زیبایی رختشوخانه اهمیت چندانی ندارد و به همین دلیل است که در بیشتر خانه ها، این قسمت چندان زیبا و جالب توجه نیست.

رختشورخانه ها معمولا فضای محدودی دارند و بر خلاف آن چه که در آگهی های تلویزیونی می بینید بزرگ و روشن نیستند. اما شما می توانید با استفاده از اکسسوری های زیبا، این فضا را جذاب تر و دلبازتر کنید. کافی است به جای سبدهای پلاستیکی زشت، از سبدهای حصیری خوشرنگ و زیبا بهره ببرید، رومیزی های رنگی و طرح دار روی لباسشویی و میز اتو بیندازید و از کیسه های مناسب برای جداسازی لباس ها بهره ببرید.

منبع: برترین ها

به "چطور بدون نقاشی کردن به اتاق های منزل رنگ و روح ببخشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور بدون نقاشی کردن به اتاق های منزل رنگ و روح ببخشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید