چند امتیاز تا قهرمانی؟

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، پرسپولیس برای قهرمان شدن سه جهت متفاوت پیش رو دارد که با کسب 6، 8 یا 12 امتیاز می تواند جام را در انتها فصل بالای سر ببرد.

چند امتیاز تا قهرمانی؟

چند امتیاز تا قهرمانی؟

رقابت قهرمانی این فصل به اندازه ای فشرده و جذاب شده که پرسپولیس به عنوان شانس اول قهرمانی در حال حاضر می تواند با کسب 12، 8 یا حتی 6 امتیاز قهرمان گردد یا در بدترین حالت ممکن با کسب دو تساوی مقابل ذوب آهن و سپاهان و باخت به تراکتورسازی تا رده چهارم جدول هم برسد. به همین خاطر در شرایط فعلی نه می توان درباره قهرمانی پرسپولیس به طور صد در صد نظر داد و نه درباره قهرمان نشدنش. در مجموع اما پرسپولیس برای قهرمان شدن سه جهت متفاوت پیش رو دارد که با کسب 6، 8 یا 12 امتیاز می تواند جام را در سرانجام فصل بالای سر ببرد.

جنگ 5 تیم بالای جدولی برای قهرمانی به اندازه ای نفس گیر است که تنها یک لغزش کوچک می تواند سرنوشت تیم ها را در این جهت تغییر دهد. پرسپولیس گرچه با غلبه بر سایپا و افزایش فاصله خود با سایر مدعیان، شانس اول قهرمانی لیگ هجدهم به حساب می آید اما حضور این تیم در 3 تورنمنت نفس گیر در طول 45 روز آینده، کارش را برای پیروزیت در مسابقات پیش رو سخت می نماید.

پرسپولیسی ها در این 45 روز، باید با 9 یا 10 تیم (در صورت حضور در فینال جام حذفی) بازی نموده و سرنوشت خود در این فصل را روشن خواهند کرد. انجام 5 بازی در لیگ برتر، 3 بازی در لیگ قهرمانان و یک دیدار قطعی در جام حذفی مقابل سپاهان می تواند شرایط پرسپولیس را از صفر تا صد تغییر دهد. نکته مهم این است که پرسپولیس همچنان هر 4 روز یک بار بازی خواهد نمود.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این بازه 6 سفر دیگر خواهند داشت که در دو سفر، به خارج از کشور (امارات و ازبکستان) می روند. شاید سخت ترین بازه زمانی برای این تیم از 28 فروردین تا 16 اردیبهشت باشد که باید با ذوب آهن در اصفهان، سپاهان در تهران، تراکتورسازی در تبریز، الاهلی در امارات و پاختاکور در ازبکستان مقابله نمایند.

12 امتیاز، حداکثر امتیاز مورد نیاز پرسپولیس برای هت تریک در قهرمانی است. تراکتورسازی نزدیک ترین رقیب پرسپولیس در جدول رده بندی 49 امتیاز دارد. این تیم در صورت پیروزی در 5 دیدار باقیمانده، 64 امتیازی می گردد. پرسپولیس نیز در حال حاضر دارای 54 امتیاز است. در این شرایط اگر این تیم 10 امتیاز بگیرد از نظر امتیاز با تراکتورسازی برابر خواهد شد و تفاضل گل تیم قهرمان را تعیین خواهد نمود اما پرسپولیس برای قهرمانی بی حرف و حدیث نیاز به بیش از 10 امتیاز دارد. پیروزی تراکتورسازی در همه بازی ها به معنای باخت پرسپولیس در بازی رو درو با تراکتورسازی است و از نظر ریاضی، سرخپوشان تهرانی قادر به کسب 11 امتیاز در 4 بازی دیگر نخواهند بود و پرسپولیس نیازمند هر 12 امتیاز باقیمانده برای قهرمانی خواهند بود.

جهت قهرمانی پرسپولیس اما با امتیازی کمتر از این هم میسر می گردد. همان طور که شکست در دیدار رودررو با تراکتورسازی کار قهرمانی پرسپولیس را مشکل می نماید این تیم با غلبه بر رقیب تبریزی خود، جهت هموارتری برای فتح جام دارد. تراکتورسازی در صورت باخت مقابل پرسپولیس و پیروزی در 4 دیدار باقیمانده 61 امتیازی می گردد و پرسپولیس در مجموع با کسب 8 امتیاز در ادامه فصل، این فصل را در رتبه نخست به سرانجام خواهد رساند.

مرور تاریخ لیگ برتر نشان می دهد که کسب متوسط 2 امتیاز از هر بازی برای قهرمانی کافی است و در ادوار گذشته حداکثر یک تیم در یک فصل پیروز به ثبت چنین حدنصابی شده و نهایتاً عنوان قهرمانی را بدست آورده است. پرسپولیس برای به دست آوردن چنین میانگینی نیاز به 60 امتیاز دارد و پرسپولیس با کسب 6 امتیاز به این میزان خواهد رسید.

همه این معادلات برای پرسپولیس در شرایطی رقم می خورد که هر یک از بازی های پیش رو در حکم فینالی است برای پرسپولیس و سایر رقبایی که می خواهند برای قهرمانی بجنگند.

2-1

منبع: ایران ورزشی

به "چند امتیاز تا قهرمانی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند امتیاز تا قهرمانی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید