7 هزار بازنشسته تهرانی وام دریافت می کنند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران از اختصاص 7 هزار سهمیه وام 5 میلیون تومانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

7 هزار بازنشسته تهرانی وام دریافت می کنند

علی دهقان کیا از اختصاص 7 هزار سهمیه وام جدید برای بازنشستگان عضو کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران خبر داد و گفت: ثبت نام تنها به صورت الکترونیکی و از طریق سایت کانون انجام می شود.

به گفته وی، بازنشستگان متقاضی دریافت این وام می توانند به نشانی www.kabta.ir مراجعه کنند.

رئیس کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران این هفته هم از اختصاص 600 سهمیه وام 50 میلیون تومانی به بازنشستگان ساکن غرب تهران عضو این کانون، خبر داده بود.

تفاوت ها این دو نوع تسهیلات تنها در رقم آنها خلاصه نمی شود؛ چراکه بهره ای که بانک از بابت تسهیلات 5 میلیون تومانی دریافت می کند، 4 درصد است؛ اما بهره تسهیلات 50 میلیونی تومانی، 18 درصد است. این تسهیلات به آن دسته از بازنشستگان پرداخت می شود، که رقم مستمری هایشان با کسورات آن ها، بیشتر از 4 میلیون تومان باشد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران در مورد دلایل اختصاص سهمیه ها به این کانون، گفت: سازمان تامین اجتماعی 3.5 میلیون بیمه شده مستمری بگیر در سراسر کشور دارد؛ بطور دقیق 580 هزار نفر از این افراد بازنشسته اهل و ساکن شهرستان تهران هستند و برای همین است که مجدد چنین سهمیه ای از جانب سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافته است.

وی افزود: سال گذشته کل سهمیه کانون شهرستان تهران 4 هزار فقره وام بود و قرار شد برای امسال این سهمیه تا 10 برابر افزایش یابد.

البته دهقان کیا احتمال اختصاص سهمیه تسهیلات بیشتر از جانب سازمان تامین اجتماعی برای این کانون را رد نکرد: طبق صحبت های اجرا شده اگر بعد از این بازهم تقاضای وام وجود داشته باشد ممکن است 2 تا 3 هزار سهمیه 7 هزار تایی دیگر هم تا انتها سال در اختیار کانون قرار گیرد؛ هرچند در سایر شهرستان ها با کاهش هر فقره وام 5 میلیون تومانی به 3 میلیون تومان، سهمیه ها خُرد شده اند.

وی افزود: اما هزینه های زندگی در تهران بسیاری بالاتر از شهرستان های دیگر است و خرد کردن سهمیه ها برای بازنشستگان تهرانی هیچ ارزشی ندارد و رقم تسهیلات را به کل از چشمهای آنها می اندازد.

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران با اشاره به اختصاص 2 هزار میلیارد تومانی برای توزیع وام های ضروری در میان بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: از محل منابع 2 هزار میلیارد تومانی اعطای تسهیلات کم بهره در سال 99، 4 هزار فقره وام تا ابتدای تابستان به بازنشستگان تهرانی عضو این کانون اختصاص یافت.

دهقان کیا افزود: تا به اینجا از اعتبارات وام ضروری سال 99 سازمان تامین اجتماعی، معادل 20 میلیارد تومان میان بازنشستگان شهرستان تهران توزیع شده و قرار است 35 میلیارد تومان دیگر نیز در قالب فاز بعدی توزیع وام میان اعضای باقیمانده کانون توزیع شود.

منبع: ایران جیب

منبع: خبرگزاری آریا

به "7 هزار بازنشسته تهرانی وام دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 هزار بازنشسته تهرانی وام دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید