احتمال اخراج مدیر سیا هم قوت گرفت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، ایسنا نوشت:مدیر سیا در بحبوحه حدس ها درباره اینکه ترامپ در حال بررسی اخراجش است، در نشست اطلاعاتی ترامپ شرکت نداشت.

احتمال اخراج مدیر سیا هم قوت گرفت

به گزارش پایگاه خبری هیل، شبکه های خبری سی.ان.ان و ان.بی.سی نیوز نیز گزارش دادند، دراین نشست که از سوی جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی آمریکا برگزار شده بود، جینا هاسپل، مدیر سیا حضور نداشت. یکی از مقام های ارشد دولت به سی.ان.ان گفت که عدم حضور هاسپل نشانه خوبی برای مدیر سیا نیست حتی اگر حضور او به طور معمول اجباری نباشد.

این خبر در حالی منتشر شد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکسری تغییرات گسترده و برکناری هایی را در رهبری اطلاعاتی و دفاعی این کشور رقم زده که از جمله آن می توان به اخراج مارک اسپر، وزیر دفاع و یکسری دیگر از مقام های ارشد پنتاگون اشاره کرد.

این اخراج ها آغازی بر تغییرات گسترده در کابینه است که هاسپل و کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی را نیز هدف قرار می دهد. همچنین قرار است یکی از مقام های امنیت سایبری دولت واشنگتن نیز اخراج شود.

ترامپ و متحدانش مدت هاست که منتقد هاسپل هستند اما خشم ترامپ از وی پس از آن چند برابر شد که هاسپل و سایر مقام های اطلاعاتی با تصمیم مدیر اطلاعات ملی آمریکا درباره افشای اسناد مرتبط با پرونده تحقیقات روسیه از سوی قاضی جان دورهام مخالفت کردند. از آن زمان، در بحبوحه برآورد های مربوط به احتمال اخراج هاسپل از سوی ترامپ، جمهوری خواهان به هواخواهی از مدیر سیا پرداخته اند.

سناتور جان کورنین، یکی از اعضای کمیته اطلاعات سنا و مشاور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا گفته که فکر نمی کند هاسپل باید اخراج شود.

کورنین در پاسخ به این سوال که آیا هاسپل و کریستوفر رای باید در جایگاه هایشان بمانند، گفت: بر این باورم که آنها نیروهای خوبی هستند و کارشان را به خوبی انجام می دهند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "احتمال اخراج مدیر سیا هم قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اخراج مدیر سیا هم قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید