اسلامی: قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان باید تکمیل شود

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه قطار تهران- قم- اصفهان پروژه ای مهم است که باید تکمیل و اجرا شود، گفت در این زمینه با اعضای کمیسیون عمران مجلس مذاکره و رفع ابهام انجام خواهد شد.

اسلامی: قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان باید تکمیل شود

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی افزود: پروژه قطار تهران- قم- اصفهان، پروژه ای مهم با مفروضات دقیق است که ضرورت دارد تا تکمیل و اجرا شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم تاکیدکرد: کشور به منظور توسعه نیازمند مجهز شدن به فناوری های روز است.

اسلامی با اشاره به اینکه دنیا، قطارهای سریع با سرعت بالای 500 کیلومتر بر ساعت را مدیریت می کند، توضیح داد: اینکه ما قطار با سرعت 300 کیلومتر بر ساعت را وارد نکرده و فناوری جدید ایجاد نکنیم، غفلت از کاروان توسعه است.

هفته گذشته جلسه ای با ریاست وزیر راه و شهرسازی و حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برای بررسی این پروژه برگزار شد.

اکنون ساخت این پروژه منتفی نشده است و سیاستی که وزارت راه و شهرسازی دنبال می کند سبک کردن بخشی هایی از این پروژه است تا هزینه های ساخت آن کاهش یابد.

وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد خود برای تعدیل قیمت ساخت پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان را به سازمان برنامه و بودجه ارائه داده است، به گونه ای که برآورد 57 میلیارد یوآن که پیشتر قراردادی با این رقم به امضا رسیده بود مورد بازبینی قرار گرفت و با احتساب هزینه های کارفرمایی به 42.5 میلیارد یوآن کاهش داد.

هزینه واقعی این طرح 33.5 میلیارد یوآن است. قرار است این پیشنهاد به شورای اقتصاد رفته و اعداد و ارقام جدید برای تعدیل قرارداد با چینی ها به تصویب برسد.

با وجود گذشت 15 سال از امضای قرارداد ساخت این راستا با یک شرکت چینی، فقط پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اسلامی: قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان باید تکمیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان باید تکمیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید