انتشار جزئیاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون، پای غول های فناوری در میان می آید!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، مذاکره اپل با گوگل و OpenAI برای آوردن هوش مصنوعی مولد به آیفون ظاهراً هنوز ادامه دارد.

انتشار جزئیاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون، پای غول های فناوری در میان می آید!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ کاتالوگ ، به نظر می رسد اپل درحال آنالیز مجدد گزینه های خود برای آوردن هوش مصنوعی به نسل بعدی آیفون است. به گزارش بلومبرگ، اپل همچنان درحال مذاکره با OpenAI و گوگل برای استفاده از محصولات هوش مصنوعی این شرکت ها است. پیش ازاین نیز، خبری از همکاری احتمالی اپل و گوگل برای استفاده از مدل هوش مصنوعی جمینای در آیفون منتشر شده بود.

براساس گزارش دیجیاتو، براساس گزارش مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ، اپل دوباره درحال مذاکره با OpenAI و گوگل برای آوردن هوش مصنوعی مولد به iOS 18 آیفون است؛ اما این شرکت هنوز بین ChatGPT، جمینای یا شاید هوش مصنوعی سایر شرکت های شخص ثالث تصمیم نهایی خود را نگرفته است.

همکاری احتمالی اپل با گوگل و OpenAI

به گفته مارک گرمن، اپل بعلاوه درحال ساخت مدل های زبانی بزرگ اختصاصی خود است تا بعضی از ویژگی های هوش مصنوعی iOS 18 را تقویت کند، اما مذاکراتش با OpenAI حول یک چت بات متمرکز است. از سویی، اپل با گوگل برای استفاده از جمینای در iOS 18 نیز مذاکره نموده. این مذاکرات هنوز ادامه دارد و همچنان ممکن است به هر طرف پیش برود، زیرا اپل تصمیم نهایی درباره آن را نگرفته است. گرمن می گوید درنهایت محتمل است اپل از فناوری هوش مصنوعی هر دو شرکت استفاده کند یا اصلاً به سمت هیچ کدام نرود.

تا به امروز، اپل به طور قابل توجهی درباره فعالیت های خود در زمینه هوش مصنوعی سکوت نموده است. البته زمانی که این شرکت عایدی خود را در ماه فوریه (بهمن ماه) گفت، تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت که این شرکت به کار و سرمایه گذاری روی هوش مصنوعی ادامه می دهد و قرار است جزئیات پیشرفت های خود را تا اواخر سال 2024 به اشتراک بگذارد.

سری آیفون 16 قرار است در پاییز 2024 رونمایی گردد و احتمالاً قرار است شاهد اولین گوشی اپل با هوش مصنوعی مولد باشیم؛ کارشناسان پیش بینی می نمایند که این امر ارزش سهام اپل را افزایش خواهد داد. درحالی که آیفون آینده می تواند شامل ویژگی های هوش مصنوعی مبتنی بر مدل زبانی بزرگ داخلی اپل باشد، به گزارش بلومبرگ این شرکت میخواهد با یک سازنده هوش مصنوعی با سابقه تر همکاری کند تا یک چت بات شبیه به ChatGPT را نیز به آیفون بیاورد.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "انتشار جزئیاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون، پای غول های فناوری در میان می آید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار جزئیاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون، پای غول های فناوری در میان می آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید