انعقاد پیمان های پولی انحصار دلار را می شکند

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، احمد انارکی محمدی در مصاحبه با خبرنگاران، بر ضرورت جایگزینی دلار برای برون رفت از تحریم ها تاکید و گفت: ایران با 15 کشور همسایه و 25 کشور همجوار است و می تواند با آنان ارتباط پولی دو یا چندجانبه منعقد کند.

انعقاد پیمان های پولی انحصار دلار را می شکند

وی با اشاره به اینکه انعقاد پیمان های پولی می تواند انحصار دلار را بشکند، ادامه داد: بسیاری از کشورهای دنیا به ارزی غیر از دلار برای مبادلات اقتصادی خود رو آورده اند و ایران هم می تواند از این مسئله استقبال کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح حذف دلار بارها در مجلس مطرح و همچنان پیگیری می گردد، توضیح داد: از دولت انتظار داریم که هر چه زودتر نسبت به جایگزینی ارز در مبادلات مالی اقدام کند چرا که نوسانات شدید نرخ دلار مسائل عدیده ای را برای اقتصاد کشور ایجاد نموده است.

انارکی محمدی با تاکید بر اینکه باید سیاست انزوای آمریکا را با حذف دلار دنبال کنیم، اضافه نمود: در حال حاضر با کشورهایی چون چین و هند روابط تجاری بر اساس پیمان پولی دوجانبه داریم و قطعا بسیاری از کشورها آمادگی انعقاد این رابطه دوجانبه با ایران را جهت کمرنگ کردن نقش دلار در روابط تجاری بین المللی دارند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: جایگزینی ارز راهکاری اساسی برای حل مسائل اقتصادی و عبور از تحریم های جدید است که باید دولت نسبت به اجرای آن اهتمام بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انعقاد پیمان های پولی انحصار دلار را می شکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد پیمان های پولی انحصار دلار را می شکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید