انگلیس گذرنامه هایی بدون عنوان اتحادیه اروپا صادر کرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، با وجود چشم انداز مبهم برگزیت، از هفته گذشته گذرنامه های بدون عنوان اتحادیه اروپا در بریتانیا صادر شده است.

انگلیس گذرنامه هایی بدون عنوان اتحادیه اروپا صادر کرد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از یورونیوز، در حالی که ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در نامه ای به رئیس شورای اروپا خواهان تعویق برگزیت شده، گذرنامه های جدید صادره از سوی دولت بریتانیا فاقد عنوان اتحادیه اروپا است.

تاکنون به روی گذرنامه های صادره از سوی بریتانیا عنوان اتحادیه اروپا در بالای نام بریتانیا درج شده بود.

یکی از افرادی که گذرنامه های جدید را دریافت نموده است می گوید از حذف عنوان اتحادیه اروپا واقعاً تحت تأثیر قرار گرفته است.

سوزان هیندل بارون، شهروندی که گذرنامه جدید خود را دریافت نموده است می گوید: شگفت زده شدم. ما همچنان عضو اتحادیه اروپا هستیم. از اینکه این تغییر را به وجود آورده اند در حالی که ما هنوز اتحادیه اروپا را ترک ننموده ایم شگفت زده شدم، این نشانه ای محسوس از آن چیزی است که معتقدم کاملاً بی فایده است.

وزارت کشور بریتانیا روز شنبه خاطرنشان کرد که گذرنامه هایی بدون عنوان اتحادیه اروپا از روز 30 مارس (10 فروردین) در اختیار شهروندان این کشور قرار گرفته است. بریتانیا بنا به برنامه اولیه قرار بود روز 29 مارس (نهم فروردین) از اتحادیه اروپا خارج گردد.

وزارت کشور بریتانیا تأکید نموده است که هر دو نوع گذرنامه های این کشور می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مهلت کنونی برای برگزیت 12 آوریل (23 فروردین) مشخص شده است، این در حالی است که نخست وزیر بریتانیا به دلیل بن بست سیاسی در این کشور در نامه ای به دونالد توسک، رئیس شورای اروپا درخواست نموده است که برگزیت تا روز 30 ژوئن (نهم تیر) به تأخیر بیفتد.

مجلس عوام بریتانیا تاکنون سه بار به توافقی که ترزا می برای برگزیت با اتحادیه اروپا به دست آورده رأی منفی داده است، این در حالی است که پیشنهادهای جایگزین این توافق نیز از سوی مجلس عوام رد شده اند.

ظاهر کنونی و مشابه گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا براساس مصوبه سال 1981 شورای اروپا مشخص شده است.

بنا به اعلام وزارت کشور بریتانیا گذرنامه های آبی رنگ این کشور از سرانجام سال 2019 میلادی صادر خواهد شد، این در حالی است که گذرنامه کشورهای عضو اتحادیه اروپا زرشکی رنگ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انگلیس گذرنامه هایی بدون عنوان اتحادیه اروپا صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس گذرنامه هایی بدون عنوان اتحادیه اروپا صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید