باد و باران کرمانشاه را فرا گرفت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود سامانه ای ناپایدار به جو استان گفت: باد و بارانی که اکنون نقاط مختلف کرمانشاه را در بر گرفته تا ابتدای هفته آینده ادامه یافته و در این مدت بارش هایی برای تمام مناطق استان شاهد خواهیم بود.

باد و باران کرمانشاه را فرا گرفت

علی محمد زوراوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: انتظار می رود بارش ها از بعدازظهر امروز تا اواسط صبح فردا (آدینه) از شدت بیشتری برخوردار باشد به گونه ای که منجر به آبگرفتگی معابر عمومی گردد.

وی ادامه داد: آنگونه که نقشه های هواشناسی نشان می دهد بارش در نیمه غربی استان نظیر گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

زوراوند توضیح داد: در این مدت علاوه بر بارش باران، شاهد وزش نسبتا شدید باد در بعضی ساعات و همچنین رعد و برق و کاهش دمای روزانه خواهیم بود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه همچنین از احتمال بارش برف در ارتفاعات و بعضی نواحی سردسیر و گردنه ها به شکل پراکنده اطلاع داد.

وی همچنین با اشاره به کاهش سه تا چهار درجه ای دمای روزانه نسبت به روز گذشته، گفت: برای فردا تغییری در دمای هوای روزانه نخواهیم داشت اما انتظار می رود 2 تا سه درجه از دمای شبانه کاسته گردد.

زوراوند با بیان اینکه امشب سنقر و کلیایی و کنگاور با دمای 2 درجه بالای صفر سردترین نقاط استان خواهند بود، دمای امشب شهر کرمانشاه را نیز چهار درجه بالای صفر ذکر کرد.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا 24 اسفند) میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به 539 میلی متر رسیده و نسبت به مدت مشابه سال قبل که 308 میلی متر بارش داشته ایم 75 درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز 74 درصد رشد داشته ایم.

منبع: همشهری آنلاین

به "باد و باران کرمانشاه را فرا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد و باران کرمانشاه را فرا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید