بازی های پارالمپیک توکیو به تعویق افتاد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک از به تعویق افتادن بازی های پارالمپیک توکیو به مدت یک سال اطلاع داد.

بازی های پارالمپیک توکیو به تعویق افتاد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ کاتالوگدر پی اعلام رسمی کمیته بین المللی المپیک مبنی بر به تعویق افتادن بازی های توکیو 2020 و برگزاری آن تا تابستان 2021، کمیته بین المللی پارالمپیک نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در این بیانیه گفته است که به تعویف انداختن بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 تصمیم درستی بود که در راستای اهمیت سلامت ورزشکاران گرفته شد و برگزاری هر گونه رویداد ورزشی در شرایط شیوع بیماری کووید 19 غیر ممکن بود.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی ورزش مهم ترین موضوع نیست و حفظ جان انسان ها در درجه اول اهمیت قرار گرفته است و بسیار مهم و لازم است که همه اقدامات در زمینه مهار کردن این بیماری و توقف شیوع آن که همه کشورها را در بر گرفته است انجام گردد.

پارسونز خاطر نشان کرد: شیوع این بیماری در طول 10 روز گذشته پنج برابر شده و 375 هزار نفر در سراسر جهان درگیر آن شده اند و در زمانی که سایر مردم در سرتاسر جهان در شرایط قرنطینه به سر می بردند و فعالیت های روزمره محدود و متوقف شده است، برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 غیر منطقی است و به تعویق انداختن آنها تنها انتخاب عقلانی بود و با اتخاد چنین تصمیمی کلیه ورزشکاران می توانند با آرامش کامل اقدامات لازم در جهت حفظ سلامتیشان را انجام دهند و در چنین شرایط سخت و بی سابقه ای در امان بمانند.

رئیس کمیته بین الملی گفت: برگزاری بازی های پارالمپیک که نهایتاً تا سرانجام تابستان 2021 به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد، به مثابه یک جشن و گردهمایی بزرگ انسانی خواهد بود و در طول این مدت با کمیته های بین المللی پارالمپیک سراسر جهان و نیز فدراسیون های جهانی که تحت تأثیر این تعویق قرار گرفته اند، در ارتباط هستیم.

چلسی گوتل، رئیس شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک در مورد این تصمیم گفت: از دیدگاه ورزشکاران پارالمپیکی این تصمیم بسیار درستی بود که اتخاذ شد و به تعویق افتادن بازی ها خبر خوبی برای ورزشکاران جنبش پارالمپیک و جامعه جهانی ورزشکاران است و ما خشنود هستیم کمیته بین المللی المپیک و شینزو آبه در این خصوص تصمیم گیری کردند و با این اقدام ورزشکاران می توانند یک قدم به عقب بروند و روی شرایط کنونی تمرکز نمایند.

انتهای پیغام/4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "بازی های پارالمپیک توکیو به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های پارالمپیک توکیو به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید