برگزاری مراسم ترحیم؛ مشکل مدیریت اپیدمی کرونا در قزوین

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، سخنگوی وزارت بهداشت، شرایط کرونا در استان قزوین را تشریح کرد و گفت: برگزاری مراسم های تشییع و ترحیم از مسائل اصلی مدیریت اپیدمی بیماری در استان قزوین گزارش شده است.

برگزاری مراسم ترحیم؛ مشکل مدیریت اپیدمی کرونا در قزوین

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، دکتر سیما سادات لاری درباره شرایط کرونا در استان قزوین، گفت: نمودار موارد بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان قزوین، در هفته های اخیر با اندکی فراز و فروز دارای فرایند صعودی بوده است و در حال حاضر شهرستان های البرز و قزوین در این استان، در شرایط قرمز، یعنی خیلی پرخطر، شهرستان های آبیک، بویین زهرا و تاکستان در شرایط نارنجی یعنی پرخطر و آوج در شرایط زرد یعنی با خطر متوسط بیماری قرار دارند.

وی اضافه کرد: در هفته اول آذر ماه بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان قزوین با افزایش نسبت به هفته ماقبل، حدود 19.5 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است و بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته اول آذر ماه حدود 45 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میانگین بروز در این شاخص بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری ادامه داد: اکنون 517 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی قزوین بستری هستند که 115 نفر از این عزیزان به علت شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری در استان قزوین بیش از 54 هزار تست آزمایشگاهی از افراد دارای علائم بیماری اجرا شده که امیدواریم با کمک و همراهی مسئولین شاهد افزایش تعداد تست های روزانه در این استان باشیم.

لاری ادامه داد: در عین حال متاسفانه علی رغم توصیه های اکید مسئولان بهداشتی استان قزوین، برگزاری مراسم های تشییع و ترحیم از مسائل اصلی مدیریت اپیدمی بیماری در استان قزوین گزارش شده است و امیدواریم مردم این استان با پرهیز از رفتارهای اجتماعی خطر آفرین کمک گر همکاران ما در کادر بهداشت و درمان استان در مهار و کنترل بیماری باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری مراسم ترحیم؛ مشکل مدیریت اپیدمی کرونا در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم ترحیم؛ مشکل مدیریت اپیدمی کرونا در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید