بهترین تصاویر علمی سال 2019 از دید نشریه نیچر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، نشریه نیچر(Nature) اخیراً منتخب تصاویر علمی ماه آوریل 2019 را منتشر نموده است.

بهترین تصاویر علمی سال 2019 از دید نشریه نیچر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تیم عکاسی نشریه نیچر منتخبی از تصاویر علمی که بعضی از آنها همانند سیاه چاله Pōwehi سر و صدای زیادی به پا کرد را منتشر نموده اند.

حلقه آتش

نور اطراف این سیاه چاله عظیم که در مرکز کهکشان ام 87 (M87) قرار گرفته است و 55 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد در این تصویر قابل مشاهده است. این تصویر، اولین بار توسط تلسکوپ افق رویداد (Event Horizon Telescope) در تاریخ 10 آوریل منتشر شد. ثبت این تصویر بسیار مشکل بود چرا که دانشمندان می بایست داده هایی با حجم 1 پتابایت را که توسط هشت تلسکوپ رادیویی در سراسر دنیا ثبت شده بود، مورد آنالیز قرار می دادند.

برج های رازآلود

یک تیم تحقیقاتی مؤسسه اقیانوسی اسمیت(Schmidt Ocean Institute) در شهر پالو آلتو، کالیفرنیا، هنگامیکه در حال آنالیز چاه گرمابی در خلیج کالیفرنیا بودند، این برج های زیرآبی (Underwater towers) را کشف کردند. این برج ها که 23 متر ارتفاع دارند، دارای برون زن هایی(outcroppings) به نام فلنج(flange) که در تصویر می گردد، بودند. فلنج ها دارای مایعات فوق العاده گرم هستند که در بخش زیرین آنها جریان دارد. چاه گرمابی یا مجرای گرمابی (Hydrothermal vent) در حقیقت شکافی بر روی سطح زمین است که از لحاظ زمین شناسی، آب های اطراف خویش را گرم می نماید.

زندگی در مریخ

یک فضانورد در حال نگاه کردن به طوفان شن در کمپ مریخ(Mars base) است. کمپ مریخ یک پیکرنما یا ماک اپ (mock-up) از مریخ است. کمپ مریخ پایگاه شبیه سازی شده مریخ پروژه سی-اسپیس (C-Space) است. این پایگاه در بیابان گبی (Gobi Desert) چین واقع شده است. این پایگاه دارای 9 بخش از جمله محل زندگی، امکانات پزشکی، اتاق سرگرمی و تناسب اندام است و مدارس می توانند دانش آموزان را برای نشان دادن اینکه نحوه زندگی در مریخ چگونه می تواند باشد، به آنجا ببرند.

تصویر هزارساعته

1060 ساعت زمان برای ثبت این تصویر خاص از کهکشان ابرماژلانی بزرگ(Large Magellanic Cloud) صرف شده است. ابر ماژلانی بزرگ (LMC) کهکشانی در همسایگی کهکشان راه شیری است. ابر ماژلانی بزرگ چهارمین کهکشان بزرگ گروه محلی است. شاید فکر کنید این کار را پژوهشگران ناسا انجام داده اند اما این تصویر توسط یک گروه به نام سیِل آسترال(Ciel Austral) فراوری شده است. پنج ستاره شناس آماتور فرانسوی این گروه را تشکیل داده اند. بین ژوئیه 2017 و ژانویه 2019 این تیم، کهکشان مذکور را از رصدخانه ال ساس(El Sauce) در شیلی مشاهده کردند و سپس تصاویر را با هم ترکیب کردند تا این عکس با کیفیت بالا را فراوری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهترین تصاویر علمی سال 2019 از دید نشریه نیچر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین تصاویر علمی سال 2019 از دید نشریه نیچر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید