به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، ممنوعیت ورود به طبس

از ابتدای سال گذشته بارش های شدید و مداوم متاسفانه باعث جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق ایران شده و خسارت های جانی و اقتصادی زیادی را به بار آورده است. از همین رو، در بعضی مناطق که احتمال بارندگی زیاد است هشدارهایی به مسافران نوروزی داده می گردد تا از خدای ناکرده مسئله ای برای این عزیزان پیش نیاید. سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری طبس روز گذشته در مصاحبه ای که با خبرنگاران داشت در خصوص احتمال بارش های شدید در طبس هشدار داد و به همین دلیل ورود و تردد گردشگران را تا اطلاع ثانوی به منطقه گردشگری طبس ممنوع بیان کرد. در این مطلب همراه خبرنگاران باشید تا در خصوص خبر ممنوعیت ورود به طبس بیشتر بدانید.

به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!

آقای علیرضا خلیلی، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری طبس دوشنبه شب گذشته در گفتگویی که با خبرنگار ایرنا داشت در خصوص احتمال بارندگی در طبس هشدار داد و گفت: پیرو جلسه ای که با شورای هماهنگی مدیریت بحران داشتیم تصمیم بر این شد که مسیرهای منتهی به مناطق گردشگری طبس مثل خرو، ازمیغان، کال جنی و تفتو تا اطلاع ثانوی به روی گردشگران بسته گردد. این مناطق از جمله پرتردد ترین مناطق طبس به شمار می آیند.

با توجه به الگو و پیش بینی های هواشناسی و احتمال بارش و بارندگی های شدید از امروز صبح (سه شنبه) تردد در مناطق گردشگری شهرستان طبس تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده و از ورود مسافران و گردشگران جلوگیری خواهد شد.

البته ایشان گفت که ممنوعیت ورود به طبس مختص گردشگران و تورهای مسافرتی است و مردم محلی که در این مناطق ساکن هستند می توانند با رعایت اصول ایمنی در منطقه تردد نمایند. به گفته ایشان: روزانه هزار دستگاه اتومبیل در این مسیرهای گردشگری که اغلب رودخانه هم هستند تردد می نمایند. به همین دلیل در صورت بروز سیل مدیریت این حجم از خودرو کار بسیار دشواری خواهد بود.

ضمن پوزش از مسافران و گردشگران و با همکاری نیروی انتظامی تا اطلاع ثانوی قانون ممنوعیت ورود به طبس اعمال می گردد و از ورود افراد به مکان های گردشگری ممانعت به عمل خواهد آمد. بر اساس نقشه ها و پیش بینی های هواشناسی، بارندگی ها در منطقه طبس از روز سه شنبه ساعت 5 الی 9 صبح شروع می گردد و از ساعت 14 بعدازظهر به بعد هم همچنان ادامه خواهد داشت.

به گفته سرپرست فرمانداری ویژه طبس:

حتی اگر در منطقه طبس هم بارندگی های شدید اتفاق نیفتد و در شهرستان بشرویه بارندگی داشته باشیم باز هم این احتمال وجود دارد که از کوه های مشرف به چشمه مرتضی علی شاهد وقوع سیل باشیم. به همین دلیل ضروری است که تمهیدات لازم برای پیشگیری از این مشکل اندیشیده گردد. در حال حاضر تمامی دستگاه های اجرایی و خدماتی شهرستان طبس به ویژه در بخش های دستگردان و دیهوک در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

طبس کجاست؟

شهرستان طبس در فاصله 270 کیلومتری غرب بیرجند واقع شده است و با دارا بودن جاذبه های طبیعی فراوان در تمام طول سال و به ویژه ایام نوروز مسافران و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. استان خراسان جنوبی با مرکزیت بیرجند از 11 شهرستان تشکیل شده و یکی از نقاط سیل خیز کشور به شمار می آید.

منبع: الی گشت

به "به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید