تخصیص آب لرستان کاهش یافت، انتقاد از جانمایی ساختمان استانداری

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، الهیار ملکشاهی شامگاه یکشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان در سخنانی با اشاره به ساختمان در دست احداث استانداری لرستان، گفت: به طور معمول مرکز حاکمیت باید در مرکز شهر، استان و یا کشور باشد، اما نمی دانم با چه استدلالی و برهانی این ساختمان را می خواهید در بیابان بسازید؟

تخصیص آب لرستان کاهش یافت، انتقاد از جانمایی ساختمان استانداری

وی با بیان اینکه پیشنهاد این بوده و آنالیز کنید که مرکز حاکمیت را در بیابان قرار ندهید چرا که این کار مثبتی نیست، گفت: با دانشگاه علوم پزشکی و سایر ادارات هماهنگی کنید که استانداری در همین محل باقی بماند و یا اینکه در محلی مشابه این ساختمان برای استانداری در نظر گرفته گردد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به موضوع تخصیص آب به لرستان اشاره نمود و گفت: عدم تخصیص آب به استان، یک ظلم در حق لرستان است، خیلی ها می گویند که شما دو دوره نماینده بوده اید چرا پیگیری ننموده اید، ما نمی خواهیم که خود را تبرئه کنیم، بلاخره ما هم کم کاری نموده ایم، اما زمان تخصیص آب زمانی بوده که ما موثر نبوده ایم.

ملشکاهی با بیان اینکه وضعیت تخصیص آب در لرستان یک فاجعه است و ما کمتر از نصف معدل کشور تخصیص آب داریم، توضیح داد: نمی خواهیم ادعای بیشتر هم کنیم و بگویم چون ورودی آب در استان ما بیشتر است، ما سهم بیشتری داشته باشیم، ما به همان اندازه معدل کشور می خواهیم که به استان آب تخصیص دهند.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه موضوع تخصیص آب در دستور کار شورای برنامه ریزی و یا شورای اداری قرار گیرد، اضافه کرد: مدیر امور آب استان راجع به تخصیص آب گزارش واقعی و دقیق را بدهند، تخصیص ما نسبت به استان های دیگر کشور چگونه است؟

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تخصیص قطعی آب لرستان را کاهش داده اند، توضیح داد: همان تخصیص را هم که داشتیم و نسبت به معدل کشور نیز پایین تر بود را کاهش داده اند و این احتیاج بوده که نمایندگان و مسئولان استان در این زمینه پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تخصیص آب لرستان کاهش یافت، انتقاد از جانمایی ساختمان استانداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص آب لرستان کاهش یافت، انتقاد از جانمایی ساختمان استانداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید