ثبت 8 اثر منقول لرستان در فهرست آثار ملی

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، سید امین قاسمی ظهر سه شنبه در گفت و گو با رسانه ها، از ثبت هشت اثر منقول فرهنگی- تاریخی لرستان در فهرست آثار ملی اطلاع داد.

ثبت 8 اثر منقول لرستان در فهرست آثار ملی

وی، گفت: در جلسه امروز سه شنبه چهارم دی ماه کمیته ثبت آثار منقول سازمان که با حضور مدیر کل ثبت آثار و حفظ و احیا آثار طبیعی و معنوی کشور، اعضای کمیته، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان و مسئول ثبت آثار استان لرستان تشکیل شد، پرونده هشت اثر منقول استان مطرح و با اکثریت آرا به تصویب کمیته ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، اضافه کرد: این هشت اثر شامل کفش سنگی، ظرف سفالی، انگشتر مفرغی منقوش، دو پایه ستون، دکمه از جنس طلا و گچبری بوده که در حفاری باستان شناختی از محوطه های چم قوله، برزقواله، چغابل و سرخ دم لکی به دست آمده اند.

قاسمی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که آثاری از لرستان در فهرست آثار ملی به ثبت می رسد، توضیح داد: تهیه و آماده سازی 11 پرونده دیگر از آثار منقول استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است که تا خاتمه امسال براساس روال قانونی ثبت آثار به سازمان مرکزی ارسال خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ثبت 8 اثر منقول لرستان در فهرست آثار ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 8 اثر منقول لرستان در فهرست آثار ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید