جزئیات اجرای دومین طرح سـراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، تهران (پانا) - رئیس پلیس امنیت مالی ناجا از اجرای دومین طرح سـراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1400، با اولویت کنترل و برخورد با ناوگان مسافربری (اتـوبـوس) حامل کالای قاچاق و کشف بیش از 5 هزار و 174 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق اطلاع داد.

جزئیات اجرای دومین طرح سـراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز

به گزارش پایگاه خبری پلیس، محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستـای یاری به تحقق شعار سال مبنی بر فراوری، پشتیبانی ها و مانـع زدایی ها و در اجرای برنامه سـالانه پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دومین مـرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در امسال با اولویت کنترل ناوگان مسافربری (اتوبوس) حامل کالای قاچاق به مدت 72 سـاعت در نیمه اول خردادماه در سراسر کشور اجرا شد.

وی اضافه نمود: همزمان با آغاز طرح، کارآگاهان پلیس امنیت مالی به دو هزار و 178 دستگاه خودرو از ناوگان مسافری مشکوک و با آنالیز بیشتر و دقیق تر 725 خودرو مسافری متخلف را شناسایی و در بازدید از آنها بیش از یک هزار و 669 قلم انواع کالای قاچاق از قبیل کالاهای اساسی، لوازم منزل، تجهیزات الکترونیکی، لوازم خودرو، احشام و طیور و ... به همراه بیش از 417 هزار لیتر انواع سوخت و مشتقات نفتی را کشف و خودروها را به پارکینگ منتقل کردند.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را بیش از 5 هزار و 174 میلیارد ریال برآورد کردند، توضیح داد: در طرح مذکور یک هزار و 44 متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار مقیمی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدام غیر قانونی مالی از سوی افراد فرصت طلب به ویژه حمل کالای مشکوک به قاچاق توسط ناوگان مسافربری موضوع را به وسیله سامانه فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جزئیات اجرای دومین طرح سـراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اجرای دومین طرح سـراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید