حسام الدین سراج: ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد ، از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، حسام الدین سراج، با اشاره به اینکه ظرفیت های فراوانی برای معرفی فرهنگ رضوی از طریق هنر وجود دارد، گفت: این مساله آداب خاصی دارد، باید از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم.

حسام الدین سراج: ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد ، از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ کاتالوگ، حسام الدین سراج خواننده موسیقی سنتی که تصنیف هایش سبک و مخاطبان خاص و همیشگی خود را دارد، در گفتگو با کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت اظهار کرد: بزرگداشت این ایام از اهمیت برخوردار بوده و واقعیت این است که مردم درحال حاضر نیاز شدیدی به آرامش روحی دارند و این دهه و همه ایام مناسبت های مذهبی از الطاف خداوند به بندگانش است.

این خواننده موسیقی سنتی ادامه داد: امام رضا (ع) عالم ترین و به روز ترین انسان زمان خود بود و همین مورد نشان دهنده کمالات و کرامت آن حضرت محسوب می شود. در جامعه امروزی که مردم مسائل مختلف و غم نان دارند بیش از پیش نیاز به این ارتباط روحی و تاثیرپذیری از سیره آن امام همام دارند؛ گرامیداشت این ایام قدمی در راستای تحقق این مساله است.

وی ادامه داد: وقتی سخن از روح و روان می شود ناخود آگاه به یاد هنر می افتیم. موسیقی تاثیر گذار ترین قالب هنری است. من به عنوان یک سازنده موسیقی، زمانی که می خواهم اثری را بسازم یا زمانی که می خواهم به عنوان خواننده اثری را خلق کنم باید جامعه هدفی را برای خودم متصور شوم، شاید فردی که اثر ساخت من را می شنود کمتر با مسائل دینی و مذهبی آشنا باشد، بنابراین می خواهم اثری که برای امام رضا می سازم (ع) منجر به تحول یک فرد شود، پس این اثر باید دریچه ای بشود که باعث ارتباط این فرد با امام رئوف شود.

سراج شرح داد: هنر تعریف خاصی دارد، اما زوایای متفاوت و متعددی دارد؛ بله اگر در تعریف عام هنر بگوییم ظرفیت های بسیاری برای فعالیت درا ین حوزه داریم؛ اعم از موسیقی که شاخه کار من است و چه سایر هنر های دیگر از جمله تجسمی، نقاشی، خطاطی که اگر درقالب مسابقه برگزار شوند بسیار بااقبال عمومی رو به رو می شوند.

وی گفت: اشاعه فرهنگ رضوی آداب و شیوه خاصی دارد در کنار اینکه می تواند فقط با یک برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب تاثیرگذاری خیلی خوبی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حسام الدین سراج: ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد ، از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسام الدین سراج: ترویج فرهنگ رضوی آداب خاصی دارد ، از دریچه هنر بُعد روحانی و تحول افراد را شکل دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید