حضور نظامیان مصری در لیبی برای یاری به خلیفه حفتر

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، بعضی منابع خبری در لیبی از ملحق شدن نیروهای نظامی مصر به نیروهای خلیفه حفتر در جنگ علیه دولت وفاق ملی خبر داده اند.

حضور نظامیان مصری در لیبی برای یاری به خلیفه حفتر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، با گذشت بیش از یک ماه از شروع حملات نیروهای حفتر علیه طرابلس، آرامش در جنوب طرابلس حاکم است حال آنکه بعضی منابع از ملحق شدن نظامیان مصری به نیروهای حفتر برای یاری به آنها اطلاع دادند.

شنبه شب با وجود اینکه نیروهای حفتر مدعی شدند که پایگاه هایی را در الساعدیه، العزیزیه و الزهراء به تصرف خود درآورده اند اما مرکز رسانه ای عملیات برکان الغضب (آتشفشان خشم) وابسته به دولت وفاق ملی ادعای آن ها را تکذیب کرد.

طبق گزارش وبگاه العربی الجدید، محمد قنونو سخنگوی برکان الغضب گفت که نیروهای حفتر سعی داشتند مناطق مذکور را به تصرف خود درآورند اما با کوشش های آن ها مقابله کردیم.

قنونو اضافه کرد که محور جاده فرودگاه تا صبح امروز یکشنبه شاهد درگیری های پراکنده بود و نیروهای دولت وفاق همچنان کنترل الساعدیه، العزیزیه و الزهراء را در دست دارند.

قنونو همچنین توضیح داد که علت توقف چند روزه درگیری های میدانی در محورهای مذکور به دلیل حملات هوایی به خطوط پشتی نیروهای حفتر است.

بعضی منابع نظامی وابسته به حفتر نیز مشارکت نظامیان مصری در حملات نیروهای حفتر به طرابلس اطلاع داد و گفت: اتاق فرماندهی عملیات حفتر در هتل الرابطه در شهر غریان است که افسران مصری نیز در آن مشارکت دارند.

بعضی شبکه های اجتماعی نیز قطعه فیلمی را منتشر کردند که نشان می داد مبالغی پول مصری در یکی از پایگاه های نیروهای حفتر در محور جاده فرودگاه کشف شده است.

منابع مذکور همچنین گفتند که حمایت های مصر از نیروهای حفتر تنها در حد مشارکت افسران در فرماندهی عملیات های نظامی نبوده بلکه به حد مشارکت یگان هایی از ارتش مصر در بعضی از این عملیات ها رسیده است تا پایگاه هایی که نیروهای حفتر از دست داده اند دوباره باز پس گیرند.

خلیفه حفتر نیز که برای دومین بار از زمان شروع این حملات، به مصر سفر نموده بود روز شنبه (دیروز) پس از دیدار با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر به کشورش بازگشت.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "حضور نظامیان مصری در لیبی برای یاری به خلیفه حفتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نظامیان مصری در لیبی برای یاری به خلیفه حفتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید