خیز پرسرعت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کروناویروس استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاع داد.

خیز پرسرعت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

دکتر پرویز یزدان پناه اضافه نمود: هم اکنون ‪318 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 143 بیمار کرونایی قطعی بوده و 22بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی توضیح داد: از 296 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج بیشترین موارد مثبت کروناویروس به ترتیب در شهرستان های گچساران، بویراحمد، دنا و بهمئی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: فرایند افزایشی موارد مثبت در روزهای اخیر در شهرستان دنا دیده می گردد که احتمالا بزودی این شهرستان در شرایط هشدار قرار خواهد گرفت.

یزدانپناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 9752 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی تاکید نمود: اگر همراهی مردم و مسئولان در جدی دریافت کرونا ادامه پیدا نکند شاهد خیز مبتلایان و ایجاد خسارت جبران ناپذیری خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برپایی مجالس شادی و عزا در استان اعلام کرد: هرگونه اجتماع شرایط را برای انتشار بیماری کرونا در استان تسهیل می نماید از این نظر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رعایت موارد بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک مورد تأکید است.

یزدانپناه توضیح داد: جهش ژنتیکی در ویروس کرونا بوجود آمده است که باعث افزایش قدرت سرایت پذیری آن شده است و در موج های جدید اپیدمی انتقال درون خانوادگی در آن بالا می باشد.

به گزارش وبلاگ کاتالوگ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی اظهار داشت: بنابراین ضروری است که تجمعات خانوادگی و مراودات اجتماعی در استان کاهش یابد و خانواده ها با مشاهده علایم اولیه کرونا در یکی از اعضای خانواده، حتما اقدامات احتیاطی برای عدم ابتلای دیگر اعضای خانواده را انجام دهند تا بتوان از مبتلا شدن جمعی خانواده ها جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خیز پرسرعت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز پرسرعت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید