دستور ترامپ برای کاهش کارکنان شورای امنیت ملی در بحبوحه اوکراین گیت

به گزارش وبلاگ کاتالوگ، رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه کوشش ها برای استیضاحش و ماجرای اوکراین گیت دستور داد، تعداد کارکنان شورای امنیت ملی این کشور به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

دستور ترامپ برای کاهش کارکنان شورای امنیت ملی در بحبوحه اوکراین گیت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کاتالوگ، به موازات تشدید فشارهای رئیس جمهور آمریکا برای فاش شدن هویت افشاگر تماس تلفنی جنجالی او با همتای اوکراینی و ادامه تقابل او با دموکرات ها بر سر استیضاحش، دونالد ترامپ دستور کاهش قابل توجه تعداد کارکنان شورای امنیت ملی این کشور را صادر نموده است.

وبگاه بلومبرگ در گزارشی به نقل از پنج منبع آگاه اطلاع داد، رئیس جمهور آمریکا به میک مولوینی رئیس موقت کارکنان کاخ سفید و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید دستور داده که تعداد کارکنان شورای امنیت ملی آمریکا به میزانی قابل توجهی کاهش یابند.

طبق این گزارش، در حال حاضر تعداد 310 کارمند در شورای امنیت ملی آمریکا مشغول به کار هستند و کم کردن تعداد کارکنان این شورا به صورت تدریجی انجام می گردد.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، کاخ سفید تاکنون واکنشی به خبر بلومبرگ درباره کاهش تعداد کارکنان شورای امنیت ملی نشان نداده است.

این خبر در حالی منتشر شده که جنجال ها درباره اوکراین گیت و شروع روند استیضاح دونالد ترامپ به دنبال افشای درخواست های او از رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق علیه جو بایدن و پسرش همچنان ادامه دارد.

ماجراهای اوکراین گیت با افشاگری یک افشاگر ناشناس درباره تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین کلید زده شد.

رئیس جمهور آمریکا و بعضی حامیان جمهوری خواه او با خائن خواندن افشاگر، خواهان افشای هویت او و محاکمه او شده اند اما دموکرات ها ضمن مخالفت با این موضوع بر لزوم محفاظت از افشاگر تاکید نموده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "دستور ترامپ برای کاهش کارکنان شورای امنیت ملی در بحبوحه اوکراین گیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور ترامپ برای کاهش کارکنان شورای امنیت ملی در بحبوحه اوکراین گیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید